Pondělí, 15.7.2024
HudbaKultura

Festival Trnkobraní slaví padesátku společně s Elánem

Kromě Elánu vystoupí na Trnkobraní i Tomáš Klus a Mňága a ŽďorpFestival Vizovické Trnkobraní odhalil kompletní program letošního jubilejního padesátého ročníku. Hudebně-švestkový festival se koná v pátek a sobotu 18. a 19. srpna 2017 v areálu likérky Rudolf Jelínek ve Vizovicích nedaleko Zlína. Hlavním interpretem bude letos slovenský Elán

Legendární skupina Elán se na Trnkobraní návštěvníkům představí ve dvouhodinovém sobotním vystoupení s velkou LED projekcí a světelnou show. A proč se organizátoři Trnkobraní rozhodli oslovit pro letošní ročník zrovna legendární slovenské rockery? “Kapela Elán má za sebou podobnou historii a muzikantský příběh jako festival Vizovické Trnkobraní, který probíhá již padesát let na hranicích Moravy a Slovenska, zažil v minulosti řadu vrcholů i pádů a podařilo se mu překonat mnohé peripetie,” říká organizátor Michal Šesták.

Eláni za svou historii zase naplnily stovky hal a stadiónů bývalého Československa, současně jim v jednu chvíli hrozil i nečekaný konec kariéry a v čase letošního Trnkobraní zahájí svoji padesátou hudební sezónu. K oslavám padesátin Trnkobraní se tak více než symbolicky hodí. Na vystoupení na Trnkobraní se těší i samotní Elán. “Koncert na Trnkobraní pro nás bude vlastně setkáním se spoustou kamarádů – našich posluchačů,” shodují se členové kapely. 

Chybět na Trnkobraní letos samozřejmě nebude oblíbená soutěž v pojídání švestkových knedlíků otevřená široké veřejnosti. Návštěvníci se mohou těšit také na doprovodný program zahrnující filmové projekce, divadelní představení, taneční vystoupení folklorních souborů a aktivity pro děti. Ve festivalovém areálu bude opět možné ochutnat ovocné knedlíky vyráběné téměř ze všech druhů ovoce, ze kterých likérka Rudolf Jelínek pálí své destiláty, nebo navštívit muzeum slivovice.

Jako festivalový dárek pro návštěvníky festivalu si organizátoři připravili kromě klasického stanového městečka festivalový VIP kemp. VIP kemp bude oplocený, hlídaný a osvětlený prostor s nonstop recepcí a úschovnou, možností dobití telefonů, občerstvením a sociálním zařízením s pravidelným úklidovým servisem.

 

Interpreti na letošním 50. Vizovickém Trnkobraní:                                                                                                        Jelen, No Name, Tomáš Klus, Mandrage, Thom Artway, Hodiny, Citron, Mňága a Žďorp, Gazdina Roba, Slza, Rybičky 48, Visací zámek, Michal Hrůza, Tři sestry, Elán, Poetika, Zoči Voči, O5 a Radeček, Katarína Knechtová, Lenny, Fleret a Kosovci.

 

vizovicketrnkobrani.cz | facebook.com/trnkobranivevizovicich

 

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.