Sobota, 9.12.2023
HudbaKultura

Festival Yanderov vypukne už ve čtvrtek

Festival Yanderov

Chrudim (29. června 2015) – Už ve čtvrtek 2. července 2015 opět po roce vypukne na chrudimském Janderově svým formátem i zaměřením ojedinělý festival podporující začínající kapely, mladé hudebníky a další amatérské umělce z celého Česka.

Již 20. ročník populárního festivalu Yanderov 2015, konající se tradičně v přírodním areálu mezi Chrudimí a Slatiňany, začne 2. a skončí 5. července. Kapely začínají první dva dny přehlídky hrát v 18 hodin, v sobotu a neděli pak již od 17 hodin. Už tradičně je na akci volný vstup.

V areálu na Janderově již naplno vypukly přípravy, staví se pódium i zázemí pro kapely i návštěvníky, tradičně rozsáhlá bude nabídka občerstvení a doprovodného programu. Návštěvníci mohou v areálu volně stanovat nebo se vykoupat v blízké řece. Chybět nebude ani stánek pro vegetariány.

I na letošním Yanderově bude zachována osvědčená dramaturgie festivalu, to znamená několik začínajících a jedna známější skupina každý večer. Festival je určen především mladým začínajícím hudebníkům, zařazením známějších umělců sledujeme vedle snahy o zvýšení posluchačského zájmu také možnost zprostředkovat hudebníkům přímou konfrontaci se zkušenějšími kolegy,“ řekl dramaturg festivalu Jan Axmann z pořádajícího občanského sdružení Yanderov.

Jedinečnost festivalu Yanderov spočívá v časovém rozsahu, termínu konání, prostředí, šířce dramaturgického záběru, různorodosti věku návštěvníků a v neposlední řadě maximálním zapojením dobrovolníků, návštěvníků i účinkujících do realizace akce. „Jaké si to uděláme, takové to máme,“ zní motto čtyřdenní přehlídky.

Letos bude mít na akci svůj infostánek nestátní zdravotnické zařízení Drop In, jehož hlavním cílem je prevence užívání návykových látek. „Stánek slouží kromě informování veřejnosti o návykových látkách, a o prevenci drogové závislosti a pohlavních nemocí, také jako chillout. Návštěvníci se zde mohou nechat zdarma otestovat na přítomnost alkoholu, případně využít dalších aktivit – například vědomostní testy o návykových látkách a podobně,“ informovala Jitka Vrbová z Drop In.

Festival, který každoročně zahajuje prázdniny na Chrudimsku a těší se velké popularitě, finančně podpořilo město Chrudim. Hlavním partnerem je pardubický pivovar Pernštejn.

Další informace pro návštěvníky a program:

Místo konání festivalu: přírodní areál fotbalového hřiště Janderov (u vycházkové turistické trasy Chrudim – Slatiňany), GPS: 49°55’57.382″N, 15°48’47.306″E

Vlakové i autobusové spojení z Chrudimi:

Pěšky: po turistické stezce z nádraží proti proudu řeky Chrudimky směr na Slatiňany cca 30 minut.

Autem: Z Chrudimi po hlavní silnici směr Slatiňany, cca 500 metrů za koncem města odbočkou vlevo.

Účinkující skupiny:

První den, 2. července:

RODEO, CHOCOLATE JESUS, PROMĚNY 71, CATE, MOST WONKY

Druhý den, 3. července:

VYPUŠTĚNÉ KOUPALIŠTĚ, SPREADING DREAD, PHATLIP, BYZO, STREETMACHINE, SODOMA GOMORA

Třetí den, 4. července:

THE BREAKROLLS, NON STOP, MY DOG‘S BONE, JINOVATKA, CIRKUS BLUES, INTERGALACTIC BANANA OF THE FALLEN MONKEY NATION

Čtvrtý den, 5. července:

ORIGINAL PACMAN, PAPALESCU, THE ATAVISTS, LIMITED EDITION, POMALU PLUJÍCÍ, DISCOMFORT

Festival Yanderov

Kompletní program a bližší informace najdete na stránkách https://www.facebook.com/YANDEROV.

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.