Středa, 7.6.2023

Chrudimka.cz

Portál CHRUDIMKA.CZ přináší denně svým čtenářům čerstvé zprávy z kultury, sportu a volného času. Svým obsahem je zaměřen převážně na mladou generaci.

Filmový klub Chrudim – Holy Motors

Holy MotorsFilmový klub Chrudim zve milovníky filmu na své další promítání, které se bude konat tento čtvrtek 15. ledna 2015 od 20 hodin v Městském kině Chrudim.

Tajuplný pan Oscar na sebe během jednoho dne bere nejrůznější identity ve zneklidňující show snímané neviditelnými kamerami. „Kvůli čemu to ještě děláte?“ ptá se ho jeho šéf. „Pro krásu samotného gesta,“ odpovídá chameleonský hrdina a charakterizuje tak režisérovo krédo „rozprostřené“ do pouhých pěti filmů v průběhu téměř třiceti let. Bolestně romantické vidění světa se snoubí s hravou provokativností a nezměrnou láskou k bizarním milníkům v dějinách filmu. Až anarchisticky působící spektákl je zároveň prostoupen obdivem k Paříži, která bezmocně přihlíží zániku legendárního obchodního domu Samaritaine, ale třeba i k mizejícímu světu limuzín či zpěvačce Kylie Minogue.

 

 

 

 


Český název filmu: 
   Holy Motors
Originální název:
         Holy Motors
Natočeno:                     Francie / Německo, 2012, 115 min

Žánr:
                               Drama / Fantasy / Komedie

Režie:                              Leos Carax
Scénář:                            Leos Carax
Kamera:                          Yves Cape, Caroline Champetier
Hrají:                                Denis Lavant, Edith Scob, Kylie Minogue, Eva Mendes, Michel             Piccoli, Jean-François Balmer, Annabelle Dexter-Jones, Elise Lhomeau, Leos Carax, Camille Rutherford, Geoffrey Carey

Odkaz na ČSFD:            http://www.csfd.cz/film/313071-holy-motors/

Vstupné:                          60 Kč s průkazkou FK, 90 Kč bez průkazky FK

 

 

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.