Venezia 2099 – Zachraňte poklady z potápějících se Benátek

Venezia 2099Venezia 2099 je nová hra pro 2–5 hráčů, která je již u nás dostupná. Její české vydání připravil Piatnik v rámci mezinárodní edice. Proto v názvu nenajdete české jméno Benátky, užívané u nás pro toto slavné italské město. Hra je jazykově nezávislá, takže vás stačí prostudovat jen pravidla. Ta nejsou nijak složitá a průběh hry je popsán na třech stránkách včetně příkladů.

Hra vás zavede do Benátek budoucnosti, do roku 2099. Toto slavné město, Perla Jadranu, je před zánikem. Hráči se stávají sběrateli umění, kteří zachraňují z hlubin moře vzácné poklady. Město je ale postupně zaléváno mořem, takže si musí pospíšit a šikovně si proklestit cestu jejími potápějícími se částmi.

Herní deska je složena 64 políček uspořádaných do čtverce, které znázorňují městské části Benátek. Na začátku hry na ně postupně všichni hráči umístí své figurky. Ve svém tahu může hráč pohnout některou ze svých figurek, potom může koupit poklad a nakonec musí vyložit kartu proroctví. Tyto karty dostal také na začátku hry. Vyložená karta určí, která městská část na plánu se otočí (byla zatopena). Figurka na ní stojící má smůlu, jde ze hry. Zachránit ji může její držitel v případě, že hned zahraje kartu gondoly. Může se tedy stát, že některý hráč skončí předčasně.

Po odehrání všech karet proroctví, hra končí a hráči si započítají body za poklady. Čím více zůstalo ve hře nezatopeno destiček městské části, tím méně bodů hráč dostane za získané poklady, například: pokud zůstala jedna destička, obdrží 6 bodů, pokud dvě tak 3 body. Body hráči získají i za figurky na plánu a za mince. Kdo nasbírá nejvíce bodů, zvítězí.

Venezia 2099 má účelně vyrobenou hrací desku z pevného plastu, na kterou se umisťují kartonové destičky. V rozích u každé destičky je prohlubeň, která usnadňuje její otočení. Celkově se jedná o sympatickou rodinnou hru, ve které uplatníte především taktiku.

Venezia 2099

 

Název hry:                       Venezia 2099
Autor:                                Leo Colovini
PiatnikVýrobce a distributor:    Piatnik
Rok vydání:                     2014

Počet hráčů:                    2 – 5
Věk hráčů:                       8+
Hrací doba:                     45 minut

Obsah balení:                
                                          hrací plán
                                          64 městských částí
                                          60 destiček s poklady
                                          52 hracích karet
                                          20 figurek
                                          60 mincí
                                          pravidla

BGG:                                 http://boardgamegeek.com/boardgame/154982/venezia-2099
E-shop:                             http://eshop-piatnik.cz

  

Hrajeme.czHrajeme.cz je nezávislý herní portál, který se zaměřuje na moderní deskové a společenské hry vydávané a dostupné v České republice.

Cílem stránek je pomoci všem zájemcům v orientaci na trhu společenských her u nás a pomoci s výběrem vhodné hry. Chceme vám přinášet více informací o hrách, představovat aktuální novinky, připravovat redakční recenze a články, upozorňovat na zajímavé akce a události ze světa moderních společenských her.

Hrajeme si s ChrudimkouKlub deskových her – Hrajeme si s Chrudimkou

Otevřená herna deskových a karetních her je určena všem, kteří si umí a chtějí hrát!
Otevřeno pro veřejnost je vždy jednou měsíčně, a to v pátek od 15 do 18 hodin na ZŠ Dr. J. Malíka Chrudim.

Bližší informace a termíny konání pro veřejnost se dočtete na www.Chrudimka.cz/Herna či na FB profilu klubu.

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.