Neděle, 24.9.2023
FilmKultura

Filmový klub Chrudim – Ida

IdaFilmový klub Chrudim zve milovníky filmu na své další promítání, které se bude konat tento čtvrtek 29. ledna 2015 od 20 hodin v Městském kině Chrudim.

Než se osmnáctiletá novicka Anna stane jeptiškou, musí navštívit svou jedinou příbuznou, o jejíž existenci dosud neměla tušení. Ukáže se, že teta Wanda je bývalá zapálená komunistka a soudkyně, která v 50. letech posílala na smrt kněze a další odpůrce režimu. Nečekané setkání nasměruje Annu na cestu za odkrytím rodinného tajemství, jejího židovského původu a jejího pravého jména. A také poprvé zakusí pokušení vnějšího světa: jazz, svobodu a možnost zamilovat se.

Britský tvůrce polského původu se tímto originálním příběhem vrací do země svého dětství. Černobílý snímek získal cenu Evropské filmové akademie za nejlepší film, režii a scénář. Pomalé tempo, dlouhé záběry podbarvené skvostnou hudbou a myšlenková bohatost jsou poctou klasické kinematografii 60. let.

  


Český název filmu: 
   Ida
Originální název:
         Ida
Natočeno:                     Polsko / Dánsko / Francie / Velká Británie, 2013, 82 min

Žánr:
                               Drama

Režie:                             Paweł Pawlikowski
Scénář:                           Paweł Pawlikowski, Rebecca Lenkiewicz
Kamera:                         Ryszard Lenczewski, Lukasz Zal
Hudba:                           Kristian Eidnes Andersen
Hrají:                              Agata Trzebuchowska, Agata Kulesza, Dawid Ogrodnik, Joanna Kulig, Jerzy Trela, Mariusz Jakus, Adam Szyszkowski, Artur Janusiak, Halina Skoczyńska, Anna Grzeszczak, Izabela Dąbrowska, Paweł Burczyk

Odkaz na ČSFD:            http://www.csfd.cz/film/350815-ida/

Vstupné:                          60 Kč s průkazkou FK, 90 Kč bez průkazky FK

 

 

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.