Pondělí, 5.6.2023

Chrudimka.cz

Portál CHRUDIMKA.CZ přináší denně svým čtenářům čerstvé zprávy z kultury, sportu a volného času. Svým obsahem je zaměřen převážně na mladou generaci.

Na derby s Hradcem Králové budou platit zvýšená bezpečnostní opatření

Na derby s Hradcem Králové budou platit zvýšená bezpečnostní opatřeníHokejový klub HC ČSOB Pojišťovna Pardubice se v součinnosti s bezpečnostními složkami připravuje na extraligové utkání HC ČSOB Pojišťovna Pardubice – Mountfield HK, které se uskuteční v pátek 30. ledna 2015 od 17.10 hodin.
Pardubický hokejový klub očekává, že zápas bude sledovat zaplněná aréna, o lístky na atraktivní duel panuje mezi fanoušky velký zájem a dá se očekávat, že utkání bude opět zcela vyprodané a doprovodí jej desetitisícová kulisa zaplněné Tipsport areny.

S časovým předstihem, ve středu 21. ledna 2015, jednal hokejový klub se zástupci Policie České republiky, Městské policie Pardubice a klubu Mountfield HK, aby byla zajištěna bezpečnost fanoušků a nebyl narušen průběh extraligového utkání.

Do arény nebude vpuštěn žádný fanoušek pod vlivem alkoholu nebo jiných omamných látek. Pořadatelé budou ve spolupráci s policisty nekompromisní v dohledu na dodržování návštěvního řádu arény. Pro tento zápas bude opětovně stejně jako v předchozím vzájemném střetnutí platit zákaz vnášení nápojů do hlediště.

Pardubický klub vyzývá fanoušky hostujícího celku, aby přijeli dříve, případně si pro cestu do Pardubic vybrali vlakový spoj s odjezdem již v 15.08 hodin z královéhradeckého hlavního nádraží s příjezdem o půl hodiny později do Pardubic. České dráhy operativně posílí soupravy pro dopravu mezi oběma krajskými městy před a po skončení utkání.

Pro fanoušky klubu Mountfield HK budou před nádražní budovou přistaveny autobusy, které je odvezou přímo k Tipsport areně. Stejný režim bude panovat po skončení utkání, příznivci hostujícího klubu je mohou využít při cestě od Tipsport areny směrem k pardubickému hlavnímu nádraží.

Na extraligové derby se chystá několik set fanoušků královéhradeckého klubu, po vzájemné dohodě uvolnil klub HC ČSOB Pojišťovna Pardubice z bezpečnostních důvodů pro hostující fanoušky také sektor 102. Sektory 102 a 202 budou bezpečnostně odděleny, na pořádek a dodržování návštěvního řádu bude dohlížet zesílená pořadatelská služba.

Příznivci Mountfieldu HK budou mít před halou vyčleněn oddělený koridor ke vchodu do sektoru hostí. Tento vchod bude mimořádně sloužit ke vstupu také fanouškům se vstupenkami do sektoru 102, u kterého budou probíhat také důkladné prohlídky. Kamerový systém v Tipsport areně bude nasměrován do rizikových částí hlediště.

Kontroly při vstupu do Tipsport areny budou velmi pečlivé a časově náročnější. Návštěvníci hokejového utkání budou podrobeni namátkovým osobním prohlídkám včetně zavazadel, která u sebe budou mít, se zaměřením na zakázané předměty a pyrotechniku. Tyto kontroly budou probíhat nejen ve vstupních prostorách, ale během celého utkání i přímo uvnitř Tipsport areny, která je monitorována kamerovým systémem. Hala bude otevřena v 16.00 hodin, čili sedmdesát minut před začátkem utkání.

Z Hradce Králové pojede s fanoušky také šest pořadatelů z jeho domácích utkání. Pojedou s příznivci Mountfieldu HK a doprovodí je do Tipsport areny, kde budou dohlížet na celý zápas. Tento antikonfliktní tým bude zřetelně označen a řešit případná nedorozumění.

Někteří fanoušci Mountfieldu HK si zakoupili vstupenky na Jižní tribunu, tedy do sektorů 101 a 115, které jsou určeny pouze pro fanoušky domácího klubu. Příznivci královéhradeckého klubu nebudou pořadatelskou službou, která bude i u Jižní tribuny posílena, mezi fanoušky Pardubic z bezpečnostních důvodů vpuštěni a mohou na pokladnách Tipsport areny požádat o vrácení vstupného.

Hokejový klub HC ČSOB Pojišťovna Pardubice věří, že fanoušci si užijí atraktivní sportovní podívanou v úžasné a korektní sportovní atmosféře, a že východočeské derby bude oslavou ledního hokeje.

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.