Pátek, 29.9.2023
FilmKultura

Filmový klub Chrudim – Schmitke

Filmový klub Chrudim - SchmitkeFilmový klub Chrudim zve milovníky filmu na své další promítání, které se bude konat tento čtvrtek 5. listopadu 2015 od 20 hodin v Městském kině Chrudim.

Julius Schmitke, asi pětapadesátiletý sudetský Němec, pracuje ve firmě zabývající se výrobou vrtulí, větráků a větrných elektráren. Jeho každodenní rutina je narušena nečekanou služební cestou: je nucen jet s výrazně mladším kolegou do Krušných hor, kde se pod Klínovcem jedna z elektráren rozbila a je potřeba ji spravit. Po příjezdu do zanedbané a nevlídné vesničky uprostřed lesů se oba pustí do práce, ale oprava se jim nedaří, a tak se ubytují v místní pivnici. Ráno Schmitke zjistí, že jeho kolega zmizel i s firemní dodávkou. A nikdo ze svérázných venkovanů o něm nic neví…

Lehce mysteriózní drama s prvky černého humoru, v němž si má divák sám nalézat metaforické významy, paralely a interpretace. Důležitou roli hrají sugestivně zachycené Krušné hory, které byly, stejně jako hlavní postava, už téměř úplně prázdné a zničené, ale v současnosti se do nich pomalu, ale jistě vrací život.

 

 


Český název filmu: 
   Schmitke

Komedie

Česko / Německo, 2014, 94 min

Režie: Štěpán Altrichter

Scénář: Jan Fusek, Tomáš Končinský, Štěpán Altrichter
Kamera: Cristian Pirjol
Hudba: Johannes Repka

Hrají: Peter Kurth, Helena Dvořáková, Jakub Žáček, Petr Vršek, Lana Cooper, Stephan Grossmann, Vladimír Škultéty

Odkaz na ČSFD:           http://www.csfd.cz/film/389075-schmitke/prehled/

Vstupné:                          60 Kč s průkazkou FK, 90 Kč bez průkazky FK

 

 

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.