Filmový klub – Hasta La Vista!

Filmový klub - Hasta La Vista!Filmový klub Chrudim zve milovníky filmu na své letošní první promítání, které se bude konat tento čtvrtek 28. února 2013 od 20 hodin.

Philip, Lars a Jozeph jsou tři mladíci po dvacítce, kteří milují víno a ženy. Jenže jsou stále panicové. Pod záminkou ochutnávání vína se vydají na cestu do Španělska s vidinou prvních sexuálních zážitků. Nic je nemůže zastavit, dokonce ani jejich zdravotní postižení: jeden je slepý, druhý na vozíku a třetí zcela ochrnutý. Příběh o lásce, síle přátelství a chtíči. Příběh o humoru jako jediném prostředku, který pomáhá vyrovnat se s nelehkou situací, o silné touze jako největším impulsu k boření hranic. Člověk ovládaný touhou dokáže věci, o kterých netušil, že je může zvládnout! Přitom její naplnění bývá druhotné…

Drama, které je zároveň (černou) komedií. Tři sympatické postavy, kterým nemůžete nefandit, na cestě, která je důležitější než cíl. Nadšení, zklamání, přátelství, láska i touha po dobrodružství se vyváženě proplétají v působivé road movie, která sice pohne s vaší duší, ale nezabředne přitom do sladkobolných klišé.


Filmový klub - Hasta La Vista!Český název: Hasta la vista!

Originální název:
 Hasta la vista!

Natočeno:
 Belgie, 2011
 
Režie: Geoffrey Enthoven

Hrají: Robrecht Vanden Thoren, Gilles De Schrijver, Tom Audenaert, Johan Heldenbergh, Kimke Desart

Délka:
 115 minut
Žánr: Drama / Komedie / Road movie

 

Zajímavosti o filmu:

  • Když se jeden z hlavních herců připravoval na roli, půjčil si invalidní vozík a vyjel si na něm do města. Po chvíli se pro něj ale stal nepřekonatelnou překážkou obrubník chodníku. několik minut čekal, že mu nějaký kolemjdoucí pomůže, ale po čase se z vozíku zvedl a přenesl ho na přes překážku. Přihlížející si mysleli že se jedná o skrytou kameru.

Odkaz na ČSFD – http://www.csfd.cz/film/314073-hasta-la-vista/galerie/.

Vstupné: 40 Kč s průkazkou filmového klubu, 70 Kč bez průkazky.
                 
Pozor, do konce května platí průkazky FK za rok 2012!

Filmový klub - Hasta La Vista! Filmový klub - Hasta La Vista!

 

A co nás čeká ve filmovém klubu v této sezóně:

14. března: Sunset Boulevard
28. března: Ve stínu
11. dubna: Tenkrát na Západě
25. dubna: Příliš mladá noc
9. května: Obchod pro sebevrahy
23. května: Juha

Klubový dárek navíc: na duben opět chystáme malou přehlídku snímků o přírodě a o tom, proč je nutné ji chránit. Datum a další informace včas sdělíme.

Více na stránkách filmového klubu Chrudim – fkchrudim.unas.cz.   

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.