Muzikál “We will rock you” konečně dorazil i k nám

Muzikál 26. – 28. dubna 2013, O2 Arena Praha
Úspěšný muzikál „We Will Rock You” z dílny skupiny Queen a Bena Eltona slaví 10. výročí svého uvedení a poprvé se představí na světovém halovém turné, které zahrnuje i ČR. V muzikálu, který je ozdoben mnoha superlativy, zazní 24 největších hitů skupiny Queen.

Světové turné odstartuje na začátku roku 2013, přičemž i nadále bude pokračovat rekordní série představení muzikálu v londýnském Dominion Theatre.

Nebývalý úspěch v divadlech po celém světě vydláždil muzikálu „We Will Rock You”, který je doslova nabitý poctivým rockem, cestu do velkých hal, kdese každý večer představí tisícům skalních fanoušků.

Muzikál Turné navštíví v roce 2013 arény ve Finsku, Dánsku, Holandsku, Lucembursku, České republice, Turecku, Bulharsku, Velké Británii a Irsku. Další termíny představení v Japonsku, Jižní Africe, Austrálii a na Novém Zélandu budou oznámeny v nejbližší době.

Série představení bude zahájena 27. března 2013 v anglickém Nottinghamu, 4. dubna 2013 muzikál zhlédne irský Dublin a pak se produkce v hodnotě několika milionů liber přesune do Evropy, aby se v květnu téhož roku opět vrátila na britské ostrovy.

Kytarista skupiny Queen Brian May u příležitosti vyhlášení turné po světových arénách řekl: „Po našich prvních deseti letech divadelního rocku je to pro „We Will Rock You” další obrovský krok – a show bude obsahovat zbrusu nový design produkce ušitý na míru velkým halám – bude to pro všechny skvělý večer!”

Muzikál Minulé turné WWRY po Velké Británii navštívilo během 13 měsíců šest měst, v jeho průběhu se prodalo přes půl milionu vstupenek, překonalo všechny kasovní rekordy a bylo korunováno prestižním oceněním Olivier za nejoblíbenější britskou show. Londýnská produkce tohoto oblíbeného představení právě oslavila své 10. narozeniny a patří mezi nejdéle uváděné tituly v Dominion Theatre ve West Endu. Představení nadchlo přes sedm milionů lidí ve Velké Británii, a víc než 15 milionů lidí v 17 zemích po celém světě.

Režisérem show je Ben Elton, Brian May a Roger Taylor ze skupiny Queen byli pověřeni hudebním dohledem a Arlene Phillips se postarala o hudební choreografii.

Spisovatel Ben Elton vytvořil veselou futuristickou komedii, ve které zazní 24 největších hitů skupiny Queen. Tato show ve své velikosti a působivosti snese srovnání s legendárními koncerty kapely Queen.

„Tato show je celá o legendě,” říká Ben Elton. „Vzali jsme legendu Queen a vytvořili svůj vlastní fantastický příběh o holkách a klucích bojujících s mocnými korporacemi, které chtějí potlačit jejich individualitu a lásku k hudbě. Potřebují hrdinu, který jim může v jejich boji pomoci, a v této show máme hned hrdiny dva – snílka Galilea a oprsklou rockovou kočičku Scaramouche. Hádejte, kdo nakonec vyhraje?”

Muzikál Brian May dodává: „Úžasná věc navíc je to, že Benův příběh funguje taky tak trochu jako metafora. Lidi půjdou z divadla a budou mít takový zvláštní pocit, že nás jako Queen znají, že znají naše boje i naši pouť.”

Producent Phil McIntyre říká: „Těšíme se na to, až zas vyrazíme na turné s tímhle pravým divadelním rockem. Ve Spojeném království jsme zažívali potlesk vestoje každý večer a už se toho nemůžeme zase dočkat.” Produkce tohoto turné přiveze do arén po celém světě působivý odkaz. Když se poprvé objevila zpráva, že se jeden z nejúspěšnějších britských komediálních autorů Ben Elton spojil s legendou rocku jménem Queen, aby spolu vytvořili muzikál, ihned se začalo spekulovat, jak tahle výjimečná spolupráce vůbec dopadne. První zkoušky však udělaly takový dojem na fi lmový idol Roberta De Nira, že se jeho společnost Tribeca stala americkým partnerem WWRY. De Niro tuto show i nadále podporuje, dokonce letos v květnu dorazil do Londýna, aby se všemi ve velkém stylu oslavil 10. výročí muzikálu. Jakmile se po konci představení, tohoto milníku světového muzikálu, připojil na jevišti k účinkujícím, publikum je zahrnulo bouřlivými ovacemi.

Více na http://www.livenation.cz/artist/we-will-rock-you-tickets.

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.