Sobota, 4.2.2023

Chrudimka.cz

Portál CHRUDIMKA.CZ přináší denně svým čtenářům čerstvé zprávy z kultury, sportu a volného času. Svým obsahem je zaměřen převážně na mladou generaci.

Filmový klub – Le Havre

Filmový klub - Le HavreFilmový klub Chrudim zve milovníky filmu na své další promítání, které se bude konat tento čtvrtek 22. března 2012 od 20 hodin.

Příběh sympatického čističe bot, který dávno rezignoval na své literární ambice, se odehrává v přístavním městě Le Havre. Marcel Marx žije spokojeně ve své čtvrti s milovanou ženou Arlettou a tráví spoustu času v oblíbeném baru. Až do okamžiku, kdy mu osud vrhne do cesty třináctiletého afrického mladíka na útěku. Marcel se rozhodne zachovat jako správný muž a pokusí se chlapce uchránit před policií a následnou deportací.

Snímek natočený ve stylu 30. let a s patinou staré Francie zachycuje tuctové příhody, které díky osobitému vkladu režiséra získávají hřejivý emotivní náboj. Nedramatické scény tak okouzlují vnitřní tragikomičností a styl dávno vyšlý z módy (nehybné obrazové kompozice, znakovité herectví) nabývá na poutavosti. Dojemný film, který má v erbu Laskavost ke všem outsiderům.

 

Filmový klub - Le HavreČeský název: Le Havre

Originální název:
 Le Havre

Natočeno:
 Finsko / Francie / Německo, 2011
 
Režie: Aki Kaurismäki

Hrají: André Wilms, Jean-Pierre Darroussin, Kati Outinen, Blondin Miguel, Elina Salo, Evelyne Didi, Pierre Étaix, Jean-Pierre Léaud, Laika

Délka:
 93 minut
Žánr: Drama / Komedie

V kinech ČR od: 5. ledna 2012

 

Odkaz na ČSFD – http://www.csfd.cz/film/277361-le-havre/.

Vstupné: 40 Kč s průkazkou Filmového klubu, 70 Kč bez průkazky

Více na fkchrudim.unas.cz          

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.