Neděle, 3.12.2023
Chrudim

Chrudim propojí vinařství s Muzeem barokních soch

VínoLetošní turistickou sezónu v nedávno otevřeném Muzeu barokních soch v Chrudimi zahájí netradiční akce, a to v podvečer odemykání hradů, zámků a muzeí. V sobotu 31. března 2012 od 18 hodin v barokním klenotu města proběhne ochutnávka vín, kterou bude provázet rytíř champagne a rytíř evropského vinařského řádu Oldřich Bujnoch s hercem –  princem Pavlem Trávníčkem.

 

 

„Do nové turistické sezóny přicházíme s novým nápadem. Chceme spojit barokní atmosféru s vinařstvím a zároveň tak odstartovat novou turistickou sezónu ve městě. Navíc se letošní tematický rok věnuje sportu a velkou novinkou bude třeba i běh na deset kilometrů městem nazvaný Chrudimská vinařská desítka, který proběhne 9. září v Chrudimi. O tomto druhém zářijovém víkendu proběhne i vinobraní,“ říká místostarosta pro sport a kulturu Roman Málek.

Samotné zahájení turistické sezóny v Muzeu barokních soch nebude jen o ochutnávce vína, ale i o bohatém programu. „Při tomto slavnostním večeru bylo by neúctou nevzpomenout slavných chrudimských vinařů: Jiřího France, Václava Karhule, Václava Kožišníka či radního Jeronýma Kováře. Zvláštní vzpomínku zaslouží židovka Ester či poslední vinař Chrudimska Klimeš,“ říká Oldřich Bujnoch. Právě z jeho kuchyně budou vznešená vína doprovázena lahůdkami vhodnými k servírovaným vínům

Speciální večer má omezenou kapacitu a zájemci si musí místa  závazně objednat na telefonu Oldřicha Bujnocha 602 490 127 nebo e-mailem: oldrichbujnoch@seznam.cz. Cena ochutnávky činí 300 Kč na osobu.

Samotné zahájení provozu Muzea barokních soch pro letní sezónu 2012 proběhne v neděli 1. dubna 2012.

 

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.