Filmový klub – Show!

Filmový klub - Show!Filmový klub Chrudim zve milovníky filmu na své další promítání, které se bude konat tento čtvrtek 6. února 2014 od 20 hodin v Městském kině Chrudim.

Absolventský film studenta pražské FAMU odhaluje cynické šablony, podle nichž se „vyrábějí” dětské hvězdy popmusic. Ze sledování cesty kapely 5Angels za slávou vznikl překvapivý, chvílemi až šokující dokument o zákulisí showbyznysu. A také věrohodný portrét otce jedné z muzikantek, jehož podnikatelský záměr je na hranici etiky a za hranou dobrých rodičovských mravů.

Na své si přijdou i fanoušci zpěváka Michala Davida, který se na plátně objeví v důležité, pro něj typické roli. „Je někým, koho skupina využívá, aby se o ní více mluvilo. On kapelu využívá stejným způsobem pro rozšíření své kupní základny – najednou o něm v jeho pětapadesáti letech vědí i malé děti. Chápu ho jako určitého demiurga v pozadí,” konstatoval mladý režisér v rozhovoru na portálu aktuálně.cz.

Filmový klub - Show!

Jeho štiplavý dokument získal loni diváckou cenu na festivalu v Jihlavě. Ještě větším úspěchem pak je Cena české filmové kritiky, kterou dostal na konci ledna. I proto jsme rádi, že Bohdan Bláhovec přijal naše pozvání, zdařilé dílko osobně uvede a po promítání bude přímo v kině diskutovat s diváky!

 

Český název: Show!

Natočeno: Česká Republika, 2013
 
Režie: Bohdan Bláhovec

Délka: 68 minut

Filmový klub - Show!

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.