Finále Biskupského poháru se odehraje v Chrudimi

Hokejový zápasChrudim – před rokem se spojili hokejoví hráči v rámci křesťanského společenství a vytvořili křesťanskou hokejovou ligu. V sobotu 24. března 2012 na zimním stadionu v Chrudimi vyvrcholí svůj úvodní ročník Křesťanská amatérská hokejová liga (KAHL).

Svou podporu KAHL projevil také Královéhradecký biskup Mons. Jan Vokál, který soutěži věnoval pohár pro vítěze.

„Bojům o medaile bude věnován sobotní podvečer. Nejprve se od 16:15 odehraje souboj o bronzové medaile mezi týmy HC Piksla Pardubice a ŘKF Polička a přibližně v 18:00 odstartuje poslední utkání sezóny a závěrečná bitva o Biskupský pohár, ve kterém se střetnou domácí HC Klofani proti HC Salaš Hradec Králové,“ říká za pořadatele Petr Vtípil. 

Po skončení finále bude následovat slavnostní ceremoniál, při kterém bude vítězi předán pohár, třem nejlepším mužstvům medaile a budou vyhlášeni vítězové individuálních ocenění.

Plakát

„Jsem velice rád, že se finále bude konat nakonec v Chrudimi v rámci probíhajícího roku Chrudim sportuje. Zároveň věřím, že se Chrudimákům podaří odehrát tak skvělý zápas, jako jsem viděl před měsícem s Poličkou. Vyhrát první Biskupský pohár v Chrudimi by byl i historický okamžik, “  fandí místostarosta Chrudimi pro kulturu a sport Roman Málek.

Vstup na všechny zápasy je zdarma a vítáni jsou fanoušci s nejrůznějšími hudebními instrumenty.

KAHL

Chrudimský místostarosta Roman Málek věří, že i v sobotu bude moci dekorovat chrudimské Klofany.

Podrobné informace naleznete na webu www.kahl.cz

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.