Úterý, 16.4.2024
KulturaOstatní kultura

Mládež se chce aktivně zapojit do rozvoje občanské společnosti

LoutkyMladí lidé se představí s loutkohrou Maňáskov, poté budou diskutovat s radním města

Chrudim – v sobotu 24. března 2012 se uskuteční již osmá krajská přehlídka loutkářských souborů Pardubického kraje. Již tradičně na ni vystoupí například Loutkářský soubor Ahoj Chrudim či Loutkářský spolek Kacafírek nebo Jiří Vencl z České Třebové.

 

Letošním zpestřením v Divadle Karla Pippicha bude i netradiční hra Maňáskov. Její oficiální produkce proběhne od 9.30 hodin na malé scéně divadla. Tu během uplynulých dvou měsíců připravila patnáctičlenná skupina pod vedením Libora Štumpfa z LS Ahoj. Pohádka má poukázat na vlastní zahleděnost krále, který odmítá všechny odlišné názory. A bohužel i mládeže, která přijde představit svoje nápady.

 Maňáskov

„Cílem společného projektu tří organizací je otevřít mladé generaci povědomí o tom, že je možné se aktivně podílet na dění kolem sebe, na veřejném životě a ovlivňovat věci kolem sebe. Chceme ukázat, že řada politiků je ochotna vyslechnout názory dětí a zároveň se je bude snažit naplnit. Vhodným příkladem jsou nám i naši kolegové z Prešovského kraje,“ říká předseda Občanského sdružení Altus Martin Benák.

Tomu přitakává i chrudimský radní David Kasal, který od 11.15 hodin bude následně v divadelní kavárně hostem společné debaty s dětmi, ale i dalšími účastníky přehlídky.

„Velice rád se setkám s dětmi, neboť vidí v mnohém svět jinak, než dospělá generace. Osobně věřím, že pro obě skupiny bude společná debata přínosem. A třeba se podaří najít i něco, co je možné v našem městě změnit,“ říká chrudimský radní Kasal.

 

Přehlídka

Soupis vystoupení na přehlídce

 

Vstup na celou přehlídku je zdarma!

 Odbornou pilotáž provádí Občanské sdružení Artega v rámci projektu Klíče pro život – rozvoj klíčových kompetencí v zájmovém a neformálním vzdělávání, podpořeného z prostředků Evropského sociálního fondu – operačního programu Vzdělávání pro konkurenceschopnost.

 

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.