FK Era-Pack Chrudim slaví 20 let své existence

FK Era-Pack Chrudim slaví 20 let své existencePřed dvaceti lety, tedy 31. března 1991 se zrodil klub FC Rváčov. A právě zde se započala historie dnes již šestinásobného ligového šampiona a čtyřnásobného vítěze Poháru ČMFS. Hned na počátku byla parta kamarádů z vesničky Rváčov a okolí vedená Františkem Tichým, který se stal po registraci u Ministerstva vnitra ČR oficiálně prezidentem klubu. V této funkci setrvává dodnes, a tak nikoho nepřekvapí, že se jedná o srdeční záležitost této persony k našemu klubu.

Jak postupně šla léta, měnil se název týmu a hoši ze Rváčova se krůček po krůčku posunovali výš a výš. V soutěžním ročníku 1997/1998 postoupili do východní skupiny 2. celostátní ligy. Dalším výrazným mezníkem byla sezóna 2000/2001, kdy se mužstvo přestěhovalo do Chrudimi a nastoupilo pod novým názvem FK ERA-PACK Chrudim, pod kterým se představuje na domácí i evropské scéně dodnes. Vytoužený postup do nejvyšší soutěže přišel hned v následujícím roce.

Od té doby proplouvá klub soutěžemi, včetně té evropské zvané UEFA Futsal Cup, více než dobře a postupně se stal historicky nejúspěšnějším klubem české futsalové historie. Ve své druhé prvoligové sezóně se poprvé stal mistrem ČR a od té doby nasbíral úspěchy, které jsou zmíněny v úvodu článku a v současném ratingu UEFA Futsal Cupu se nachází na 6. místě v Evropě.

Futsal magazine

 

 

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.