Iron Maiden – From Fear To Eternity

Iron Maiden - From Fear To Eternity23. května 2011 vyjde kapele Iron Maiden kompilační 2CD „From Fear To Eternity: The Best of 1990 – 2010„, zachycující to nejlepší z uplynulých dvou desetiletí, co kapela vedená basákem Stevem Harrisem natočila. Výběrové album se třiadvaceti skladbami, z niž jsou čtyři písně v živém provedení, bude ke stažení také jako digitální download. Na trh se dostane také limitovaná série umístěná na třech vinylových, obrazových discích.

Kompilace následuje po loňském veleúspěšném studiovém albu „The Final Frontier“, které se stalo číslem jedna ve 28 zemích po celém světě a také dosud nejlépe umístěným albem Iron Maiden v hitparádách v USA. Právě ve Spojených státech kapela nedávno získala svou první cenu Grammy v kategorii nejlepší metalová skladba za song „El Dorado“, jenž se rovněž nachází na vydávaném výběru, na kterém se podílela sestava Bruce Dickinson (zpěv), Dave Murray (kytara), Janick Gers (kytara), Adrian Smith (kytara, doprovodný zpěv), Steve Harris (baskytara, klávesy, doprovodný zpěv), Nicko McBrain (bicí) a Michael Kenney (klávesy).

Iron Maiden - From Fear To EternityIron Maiden slaví se svým stéle probíhajícím turné celosvětový úspěch. K němu přispívá i jejich netradiční způsob cestování, pro nějž využívají svůj speciální Boeing 757, pojmenovaný Ed Force One, ale také fakt, že jejich obrovskou fanouškovskou základnu v současnosti doplňuje čerstvá generace milovníků metalu. Právě jim nabízí dvojdiskové album „From Fear To Eternity: The Best of 1990 – 2010“ příležitostí prozkoumat bohatou historii Iron Maiden, která je od roku 1990 tvořena osmi studiovými alby. Aktuální výběr následuje kompilaci z roku 2009 „Somewhere Back In Time“, která představila dřívější tvorbu kapely z let 1980 až 1990.

Iron Maiden jsou právě na svém turné The Final Frontier, se kterým už se zastavili v Austrálii, poprvé v historii také v Singapuru, Indonésii, Jižní Koreji a Mexiku. Kapela je v současnosti v jižní Americe, kde odehraje koncerty v Chile a Argentině. V obou těchto zemích budou Iron Maiden natáčet záběry pro své DVD, chystané k vydání později v tomto roce.

Již 11. června 2011 se Iron Maiden, v rámci evropského turné, zastaví také v České republice, kde jako headliner vystoupí na letišti v Milovicích na festivalu Sonisphere.

 

Iron Maiden – From Fear To Eternity: The Best of 1990 – 2010 (2011)

Tracky:

Disk 1:

The Wicker Man
Holy Smoke
El Dorado
Paschendale
Iron Maiden - From Fear To EternityDifferent World
Man On The Edge (Live)
The Reincarnation Of Benjamin Breeg
Blood Brothers
Rainmaker
Sign Of The Cross (Live)
Brave New World
Fear Of The Dark (Live)

Disk 2:

Be Quick Or Be Dead
Tailgunner
No More Lies
Coming Home
The Clansman (Live)
For The Greater Good Of God
These Colours Don’t Run
Bring Your Daughter…To The Slaughter
Afraid To Shoot Strangers
Dance Of Death
When The Wild Wind Blows

 

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.