Pondělí, 20.3.2023

Chrudimka.cz

Portál CHRUDIMKA.CZ přináší denně svým čtenářům čerstvé zprávy z kultury, sportu a volného času. Svým obsahem je zaměřen převážně na mladou generaci.

FK ERA-PACK Chrudim versus Kajot Helas Brno

FK ERA-PACK Chrudim versus Kajot Helas BrnoZítra, 10. září 2010 od 20 hodin, se utkají  na palubovce SK  TJ Sokol Chrudim v rámci 2. kola Jetbull futsal ligy FK ERA-PACK Chrudim a Kajot Helas Brno.

 

Představujeme soupeře Kajot Helas Brno

Futsalový klub Kajot Helas Brno je v nejlepším věku. Je již víc než čtvrt století stár (rok založení 1982) a poslední desetiletí se hrdě mohl prohlašovat za nejlepší klub z jihomoravské metropole. Jeho klubovými barvami jsou červená a modrá.

Kajot Helas BrnoHned jak to bylo od jeho založení možné, opustil tento klub nižší soutěže a postoupil v roce 1995 do nově vzniklé divize. Po dvou sezonách už bojoval ve 2. lize, ze které ihned postoupil mezi ligovou elitu. Tam se rozkoukal velmi rychle a patřil k obávaným soupeřům.

Jeho deset sezon je prošpikováno řadou úspěchů, mezi které lze počítat pravidelnou účast v play-off. Skvostem mezi úspěchy klubu jsou stříbrné medaile z roku 2005, kdy Helas až ve finále podlehl ERA-PACKu Chrudim. Hned následující sezona 2006/2007 však klubu nevyšla. Po marném boji o záchranu sestoupil a navíc ho v létě 2007 opustila většina hráčských opor.

V loňské sezoně Brňanům utekla účast ve vyřazovacích bojích až v posledním kole základní části, kdy jej přeskočil v tabulce Torf Pardubice a na brněnský tým tak zbyla nepopulární 9. příčka v konečné tabulce. Vedení Helasu se však nevzdává a hodlá vytvořit nový, velmi kvalitní perspektivní tým. Jak se mu to daří, se můžete přesvědčit již v zítřejším utkání.

Výsledky přípravných zápasů Helasu před touto sezonou:
SK Líšeň Brno – Kajot Helas Brno 7:2
Kajot Helas Brno – 1. FC Květnice Tišnov 4:2
Nejzbach Vysoké Mýto – Kajot Helas Brno 7:2

Výsledky vzájemných zápasů z loňské sezóny:
11.11.09 Kajot Helas Brno FK ERA-PACK Chrudim 2:9
18.12.09 FK ERA-PACK Chrudim Kajot Helas Brno 10:1

FK ERA-PACK Chrudim versus Kajot Helas Brno

 

Více na www.fkerapack.cz.

 

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.