Středa, 17.4.2024
Chrudim

Tisíce plyšáků míří do Kosova

Nakládání hračekLidská solidarita existuje! Přesvědčili se o tom vyhlašovatelé sbírky plyšových hraček pro děti z Kosova. Během dvou týdnů se totiž sešly tisíce plyšových hraček pro děti z Kosova.

 

Sbírku vyhlásila Česká rada dětí a mládeže a v Pardubickém kraji se ji aktivně ujalo Občanské sdružení Altus. „Realizovali jsme dvě sběrná místa. V Chrudimi a v Pardubicích. Osobně jsem velmi mile překvapen zájmem veřejnosti a moc ji jménem sdružení děkuji,“ pochvaluje si dobrovolník sdružení Lukáš Nutta a dodává: „Ještě na cestě na pardubické letiště nám lidé volali a po cestě dávali další hračky,“ usmívá se. Poděkování za realizaci sbírky patří nejenom Informačním centrum, ale také pardubické společnosti Retia, která zapůjčila dodávku ke svozu hraček.

 

Do akce se nezapojila jenom veřejnost, ale i obce „Na konci srpna si připomněla naše obec 660 let od první písemné zmínky. Při této příležitosti byla posvěcena vlajka a znak obce. Součástí malých oslav byla také výstava, která mapovala dění v obci v posledních deseti letech. Na dobrovolném vstupném na této výstavě bylo vybráno 1500 Kč, obec zaokrouhlila na částku 2000 Kč a za tuto částku, která byla od začátku určena na charitativní účel, byly zakoupeny plyšové hračky pro děti z Kosova,“ říká starostka obce Bítovany Jana Čechlovská. Ta také věří, že dětem udělají radost a přeje jim hodně štěstí a zdraví.

Hračky mají pomoci dětem v Kosovu. Tam je dopraví Armáda v nejbližších dnech v rámci své další mise.

 „Armáda je náš tradiční partner při Bambiriádě a v minulosti vznikla myšlenka pomoci dětem v chudinských oblastech. Každoročně realizujeme tedy sbírku, která má tamějším pomoci. V současné době navíc začínáme řešit pomoc do Afgánistánu,“ doplňuje Blanka Lišková z České rady dětí a mládeže.


Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.