Středa, 17.4.2024
FutsalSport

FK Era-Pack zůstává v Chrudimi

FK Era-Pack zůstává v ChrudimiNěkolik měsíců se spekulovalo o přestěhování futsalového klubu FK Era-Pack Chrudim. Nakonec tomu tak nebude. Na sérii otázek týkajících se možných změn v klubu odpověděl prezident klubu František Tichý.

Několik měsíců se hovořilo o tom, že podpora z města není pro váš klub dostatečná a padala slova o tom, že uvažujete o přestěhování klubu. Nakonec ale ERA-PACK zůstává, co bylo hlavní příčinou?
Vedení města Chrudim se k naší nabídce na spolupráci postavilo čelem. Slíbilo nám finanční podporu, i když zatím nevíme, v jaké výši. My jsme řešili po skončení minulé sezóny několik variant, jakou cestou by se mohl klub v dalších letech ubírat a i když se setrvání v Chrudimi jevilo jako ekonomicky nejméně výhodné, rozhodli jsme se minimálně na rok zůstat. Určitě je to dobrá zpráva pro fanoušky našeho klubu, kterých dle mých informací z fanklubu během letní přestávky přibylo.

Blíží se start přípravného období, jak to vypadá s návratem Cacaua, kterého jste před rokem povýšil z hráče navíc ještě do trenérské role? Občas se ozývají spekulace o tom, zda se do ERA-PACKu vůbec vrátí…
Je pravdou, že Cacau má nabídku nejen od nás. Zájem o něj je z Kuvajtu a touží po něm i Kairat Almaty, ze kterého do Chrudimi přišel. Pochopitelně finanční nabídky, které z těchto stran dostává, jsou řádově jinde, než ty naše. V těchto dnech se musí rozhodnout, že zda vrátí k nám a zahájí tady přípravu, nebo jestli bylo jarní finále jeho posledním vystoupením v ERA-PACKu. Já věřím, že se vrátí.

Podobně i Dentinho prý dostal nabídku z Lisabonu…
Je to tak, nabídku z Benficy dostal a nebyla jediná. I přes tyto finančně velmi zajímavé nabídky nám Dentinho volal s přáním zůstat v Chrudimi. Uvidíme, jak se Dentinho rozhodne, ale musí se to stát v nejbližších dnech. Jsme připraveni i na Dentinhův odchod, portugalský tým ho může zlomit silou peněz. Dentinhovi jsem vysvětloval jaké jsou naše finanční možnosti, určitě nejsou na stejné úrovni, jako má Benfica Lisabon. Bránit možnému přestupu nechceme, byť má u nás podepsanou pracovní smlouvu. Své si u nás odehrál a my bychom na jeho odchodu neměli finančně tratit.

Takže které Brazilce vlastně na začátku přípravy v Chrudimi uvidíme?
Jak jsem již zmínil, věřím, že Cacau v Chrudimi zůstane. Určitě s ním přiletí Max a snad i Dentinho. Douglas také zůstává u nás, ale po květnové operaci v pardubické nemocnici bude ještě dva měsíce rehabilitovat v Brazílii a přiletí v polovině září. Sidney byl u nás na hostování z Kairatu Almaty a v první polovině sezony se u nás objeví, nevylučujeme možnost jeho příchodu na přelomu roku. Z tohoto důvodu vážně uvažujeme o příchodu jednoho nového hráče.

Vypadá to tedy, že přijde nějaká nová tvář z Brazílie?
Je to pravděpodobné. V této chvíli již vybíráme ze tří hráčů, které nám vytipoval Cacau.Když si k nabídkám pro Dentinha a Cacau přičteme i zájem o Douglase, zejména v době okolo vaší podzimní účasti v UEFA Futsal Cupu, musíte z toho asi mít pěkně zamotanou hlavu… Jsme v poměrně těžké pozici, jmenoval jsem jen několik nabídek, poptávajících naše hráče, ale bylo jich podstatně víc. V mailu a na stole mi stále přistávají informace o zájmu dalších klubů o naše hráče. Je to sice na jednu stranu potěšující, protože to ukazuje, že svou práci děláme dobře a vybíráme si vhodné typy hráčů, na druhou stranu to nabourává naše plány. Chceme pracovat koncepčně, držet základ kádru pohromadě, ale takhle je to velmi obtížné.

Tak to jste v dost obtížné pozici
Relativně. Tato problematika má dva různé pohledy. První negativní jsem zmínil v předchozí odpovědi. A druhý pozitivní ukazuje na respekt, který ERA-PACK ve futsalové Evropě má.

Kádr má váš klub poměrně stabilní, ale začíná se spekuprezident klubu František Tichý; foto: Ivana Hoškoválovat o tom, že někdo kádr opustí,někdo přijde
Je to logické, každý kádr potřebuje žít a změny k tomu patří. Chtěli jsme, aby se do přípravy zapojili naši mladí hráči, kteří působili v minulé sezoně na hostováních. Zájem byl hlavně o zařazení Matěje Slováčka a Tomáše Koudelky. Matěj Slováček nám potvrdil nástup do přípravy, Tomáš Koudelka si naopak vyřizuje angažmá do Bohemians 1905. Je to jeho volba a rozhodnutí, které nechápeme. Příjemně nás překvapil Tomáš Vácha, který jako jediný z dalších oslovených, projevil zájem poprat se místo v sestavě ERA-PACKu. Takové hráče potřebujeme.

Skloňovala se i jména Radků Mikana a Kroulíka. Nejprve se hovořilo o Slavii, teď o Pardubicích. Je to tak, že jsou na odchodu?
Nevím, s kým jednají, nicméně jejich osud v ERA-PACKu je spojený s tím, zda se vrátí trenér Cacau. Ten mi dal najevo, že s nimi do týmu již nepočítá, pak by byli volní. Pokud ale Cacau nepřijde a bude tu jiný trenér bude jen na něm, koho si v týmu ponechá.

Mimochodem, pokud se Cacau nevrátí, máte připravenou variantu, kdo by byl jeho nástupcem?
Jsme na to připraveni. Pokud Cacau odejde, nahradí ho brazilský trenér, který před rokem připravoval s Cacauem náš tréninkový plán přípravy. Na téhle variantě se nám líbí, že by se navázalo na loňskou práci Cacaua.

Hlavním tématem podzimu bude pro váš tým určitě UEFA Futsal Cup. Jak se vám líbí výsledky losu?
Dopadlo to dobře, vyhnuli jsme se dalekému a nákladnému cestování, navíc ve skupině s mistry Polska, Belgie a pravděpodobně Bulharska, budeme favoritem na jedno ze dvou postupových míst. Co mě ale na celém losu potěšilo byl fakt, že jsme udrželi svou výbornou pozici při nasazení do losovacích košů. Objevit se v jednom koši s celky slavných jmen, jako jsou FC Barcelona, Dinamo Moskva a italský mistr Marca Futsal, určitě potěší.

Jak bude vypadat příprava ERA-PACKu na novou sezónu?
S přípravou začneme v pondělí 1.srpna a prvních 14 dnů budou hráči trénovat dvoufázově. Poté zredukujeme tréninkové dávky na 5 až 6 tréninků týdně plus 1 až 2 přípravná utkání, případně turnaj.

Chystáte se na účast na nějakém turnaji?
Ano. Rádi bychom se zúčastnili turnaje Victory Makro Cup 2011, tak jako loni. Turnaj se bude hrát v období 19. – 20. srpna a dle informací organizátorů turnaje účast zatím přislíbila mužstva Slov-Matic Bratislava, FC Tango Brno, ŠK Makroteam Žilina, Pogoň 04 Štětín, Bielsko-Biala a FK ERA-PACK Chrudim.

 

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.