Čtvrtek, 22.2.2024
HudbaKultura

Muzikál Mamma Mia! se opět vrací

Muzikál Mamma Mia! se opět vrací22. – 25. září 2011, O2 Aréna Praha
Muzikál inspirovaný jedinečnými skladbami švédské skupiny Abba vypráví o životě na malém řeckém ostrově. V předvečer své svatby, v touze poznat svého pravého otce, přivádí nevěsta na ostrov tři muže, kteří se mihli životem její matky před dvaceti lety.

V představení zazní 22 skladeb od skupiny ABBA, včetně hitů: CHIQUITITA, DANCING QUEEN, I HAVE A DREAM, KNOWING ME, KNOWING YOU, THE WINNER TAKES IT ALL, SUPER TROUPER, TAKE A CHANCE ON ME a VOULEZ-VOUS.

Muzikál MAMMA MIA! drží světový rekord v počtu představení nazkoušených různými divadelními soubory. V současné době vystupuje po celém světě celkem 10 různých produkcí muzikálu (mimo jiné v USA, Rusku, Japonsku, Německu, Holandsku nebo Velké Británii, kde měl muzikál premiéru v dubnu 1999,). MAMMA MIA! byla z angličtiny přeložena do osmi jazyků – japonštiny, korejštiny, vlámštiny, holandštiny, němčiny, španělštiny, Muzikál Mamma Mia! se opět vracíšvédštiny a ruštiny.

Během posledních dvou let se mezinárodní turné představilo mimo jiné i v Dublinu, Edinburghu, Jižní Africe, Německu, Tallinnu, Lisabonu, Paříži, Bruselu, Vídni, Belfastu, Curychu, Kataru, Tel Avivu, Dubai,Kodani, Šanghaji, Rize, Helsinkách, Praze a představení navštívilo více než 2 miliony diváků.

Autorkou muzikálu je CATHERINE JOHNSON, přičemž veškerá hudba a texty pocházejí od hvězdné skladatelské dvojice BENNY ANDERSSON a BJORN ULVAEUS. MAMMA MIA! vznikl v režii Phyllidy Lloyd s choreografi í Anthony Van Laasta. O kostýmy a scénu se postaral Mark Thompson, o světla Howard Harrison. Zvukovou stránku představení vytvořili Andrew Bruce a Bobby Aitken, hudební aranžmá a dirigentský dohled zaštítil Martin Koch. Producenti mezinárodní tour jsou: za společnost Littlestar Judy Craymer, Richard East a Björn Ulvaeus ve spolupráci se společnostmi Universal, Stage Entertainment a NGM.

 

Kdy: 22. – 25. září 2011
Kde: O2 Aréna Praha
Pořadatel: Live Nationhttp://www.livenation.cz/
Cena vstupenek: 1.100 Kč – 1.500 Kč

 

Více na www.livenation.cz a www.mamma-mia.com.

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.