Čtvrtek, 23.5.2024
Příroda a ekologieVolný čas

Milovníci zvířat, zbystřete – nějvětší chovatelský veletrh FOR PETS už po Velikonocích

Zásadní událost pro ty, kterým bije srdce pro zvířátka se blíží. Největší chovatelská akce v ČR, veletrh FOR PETS, nabídne parádní doprovodný program 4.–7. 4. 2024 na výstavišti PVA EXPO PRAHA v Letňanech. Už 14. ročník představí nově výstavu psů i Mezinárodní mistrovství v hobby horsingu.

Čeká vás 4denní maraton plný zábavy, výstav, soutěží, přednášek a mazlení. Pořadatel veletrhu, společnost ABF, společně s Nadací na ochranu zvířat, přichystali letos pro návštěvníky nadupaný program. Uvidíte zvířecí sportovce, čtyřnohé tanečníky, psí asistenty i ničím nenahraditelné psí záchranáře. Chybět nebudou ani odborné přednášky a poradenství ze světa domácích, exotických i volně žijících zvířat. O své zkušenosti ze všech možných oborů z říše zvířat se podělí zkušení matadoři jako například kočičí guru Klára Nevečeřalová, průkopníci canicrossu u nás manželé Ciprovi, mezinárodně uznávaný trenér zvířat František Šusta či psí psycholog Pavel Bradáč.

Smích je kořením života a my vám dáme důvod se smát. Uvidíte legrační králíky v roli atletů, tedy závody v králičím hopu Rabbit Prague Open. Pořádnou dávku roztomilosti nabídnou výstavy rozkošných zakrslých králíčků, roztomilých morčátek i potkanů.

Kdo chce zažít dobrodružství může se vyfotit s krajtou královskou kolem krku, chameleonem či agamou. Samozřejmostí je také mazlící koutek s živými zvířátky pro děti.

 

For Pets 2024 - plakát

 

Letošními novinkami je 1. ročník oblastní výstavy všech plemen psů FOR PETS CUP. Soutěžit bude 650 pejsků a na jednom místě uvidíte 145 plemen od nejmenší čivavy po největšího irského vlkodava. Nejstarším soutěžícím bude cairn teriér.

Letos můžete na FOR PETS také premiérově proniknout do tajů hobby horsingu. Fenomén hobby horsing, tedy skákání s hlavou koně na tyči, si budou moci zájemci o tento netradiční sport vyzkoušet na vlastní kůži a nebudou chybět ani závody v hobby horsingu. Ty budou na veletrhu FOR PETS dokonce nominační pro Mistrovství republiky Asociace chovatelů miniaturních koní.

Pokud si potřebujete pro své mazlíčky cokoliv nakoupit, za veletržní ceny to na veletrhu zajisté pořídíte. „Více než 180 českých i zahraničních vystavovatelů nabídne z chovatelských potřeb vše, co majitelé zejména domácích zvířat pro své mazlíčky buď vyloženě potřebují až po trendy věci, které potěší. A nebudou chybět ani produkty, které mohou v určitých situacích čtyřnohým parťákům zachránit život, třeba bezpečné přepravky do auta, které prošly nejnáročnějšími nárazovými zkouškami,“ říká Janica Ciglianová, ředitelka FOR PETS.

Veletrh FOR PETS je veletrhem čtyřdenním. Koná se od čtvrtka do neděle. Děti do 140 cm a zvířátka mají vstup zdarma, pouze čtyřnohým parťákům vezměte s sebou očkovací průkaz.

Více informací najdete na for-pets.cz a vstupenky lze z pohodlí domova pořídit nyní se slevou zde.

Chcete-li vstupenky úplně zadarmo, zkuste štěstí v naší soutěži.

 

Kdy 4. – 7. dubna 2024
Kde výstaviště PVA EXPO Praha

 

For Pets 2024 - plakát

 

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.