Fotbalisté Chrudimi a Pardubic se připravují na jarní část sezony

Netradiční fotbalová sezona ovlivněná koronavirem letos nefunguje v běžném režimu. Obě dvě profesionální soutěže skončily v podzimní části nezvykle pozdě a tu jarní začnou nezvykle brzy. Na její úvod se již připravují fotbalisté Chrudimi i Pardubic.

Chrudimští skončili podzimní část o něco dříve, konkrétně 5. prosince. Poslední zápas proti Vlašimi skončil výhrou 1:0 a pouze podtrhl výsledkově velmi vydařený podzim. Před začátkem jarní části Fortuna národní ligy je Chrudim na krásném čtvrtém místě vyrovnané tabulky. Ve 12 zápasech získali svěřenci Jaroslava Veselého 20 bodů a dobrou formu chtějí potvrdit i na jaře. Nyní probíhá zkrácená zimní příprava a tým už má za sebou také přípravné utkání proti pražské Spartě. To bylo rozděleno na dva kratší zápasy a v obou dle předpokladů dominovali Letenští (6:0, 2:0). První soutěžní zápas jarní části Fortuna národní ligy odehraje Chrudim 16. ledna 2021 proti Vyšehradu, předtím na ni čekají ještě zápasy zimní Tipsport ligy.

Také fotbalisté Pardubic mohou být na své výkony v podzimní části sezony hrdí. Nováček Fortuna ligy doslova překvapil celý fotbalový národ a v tabulce je na pátém místě, přičemž za sebou nechal týmy jako Liberec, Plzeň či Baník Ostrava. Pardubice si navíc připsaly skvělé výsledky proti top týmům nejvyšší soutěže, v azylu Ďolíčku ještě neprohrály a o body připravily také lídra soutěže, pražskou Slavii. Nyní se také pardubičtí připravují ve velmi krátké zimní pauze a po dvou přípravných utkáních je 17. ledna čeká první jarní kolo proti Českým Budějovicím. Velmi dobrou zprávou, nejen pro trenéra Karla Krejčího, je setrvání brankáře Marka Boháče v pardubickém dresu. O jeho služby se totiž v tomto přestupovém období zajímala Slavia, ale zkušený brankář prodloužil smlouvu s Pardubicemi.

 

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.

Jakub Cimburek

Sportovně založený kluk, který rád řeší naši sportovní scénu.