Čtvrtek, 22.2.2024
Ostatní volný časVolný čas

Friends fest – festival plný nejen Ameriky, ale hlavně prima zážitků

SOUTĚŽ o vstupenky na Friend Fest do Pardubic

Já osobně nejsem fanouškem typického „amerického“ stylu – dětské soutěže krásy, okázalé party, křečovité sitcomy, Santa Claus…Nicméně má pro mě hodnotu ať už v krásných přírodních scenériích, oblíbených hudebních kapelách, filmech, nebo některých zvycích, které nyní již třetím rokem aktivně a s radostí zažívám jako učitelka na anglicko-české základní škole se svými dětmi.

Friends Fest 2017, foto: (c) FotoZajda.czJako již poněkolikáté v rámci mého letošního zážitkového léta, jsem dostala tip od kamaráda – momentálně na Friends fest – americký festival konaný na pardubickém závodišti. Vyrazila jsem na něj se svojí pětiletou dcerou a předem důkladně prostudovaný program mi nastavil očekávání zajímavě stráveného dne. Malá byla nadšená už u vstupu z prvního festivalového náramku v životě, který si důležitě nechala nalepit na zápěstí a s radostí jsme se vrhly dovnitř. Během chvíle nás zaujaly nádherné motorky, hrdě opečovávané svými majiteli, stejně jako vozový park aut, stojících opodál. Stánky s občerstvením nás lákaly svojí vůní na pravé americké dobroty – steaky, hotdogy, lívance s javorovým sirupem, nebo poctivé hamburgery. Vše označeno popisky s logem festivalu, v jednotném duchu – i to dotvářelo pozitivní vnímání celé akce.

Pomalu jsme nevěděly, kde se dřív zastavit – pro děti několik skákacích hradů, nafukovací lezecká stěna (ze které jsem malou nemohla víc jak půl hodiny sundat), projížďky na koních, možnost vyzkoušet si slepeckého vodícího pejska s reálným zážitkem – bílou holí a zavázanýma očima, indiánská vesnice s „opravdovými“ indiány…

Friends Fest 2017, foto: (c) FotoZajda.czNásledně profesionálně a vtipně moderovaný den Martinem Dejdarem a Petrem Vackem, prokládaný ukázkami amerického fotbalu, přehlídkou vojenských aut a do celého dne zapadajícími koncerty. Elvis Presley z Ostravy se svou revivalovou kapelou byl perfektní – zpěv, kostým, autentická gesta, způsob vyjadřování a závěrečný odjezd v americkém voze přímo z pódia, to mělo šťávu. Návštěvníci, vlnící se pod pódiem, zpívali známé melodie a jen neradi Elvise propustili, aby uvolnil místo dalšímu programu. Večerní koncert britských zakladatelů hardrocku,Uriah Heep, jsme už, bohužel, nestihly, ale jsem přesvědčená, že byl pomyslnou třešinkou na dortu celé akce.

Myslím, že jsem ani nezvládla vyjmenovat všechny aktivity, které bylo možné vyzkoušet a popsat všechny body programu, bylo to prostě neuvěřitelně našlapané!

Friends fest dělá čest svému názvu, je o tom, že zde strávíte den s partou přátel, stejně tak s rodinou, protože tenhle festival je přátelský ke všem návštěvníkům. Byl to den plný zážitků, které rozhodně nepatřily k laciným a umělým, byly opravdové a emotivní!

 

https://friendsfest.cz/cs   |   www.facebook.com/friendsfest.cz

 

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.