Středa, 7.6.2023

Chrudimka.cz

Portál CHRUDIMKA.CZ přináší denně svým čtenářům čerstvé zprávy z kultury, sportu a volného času. Svým obsahem je zaměřen převážně na mladou generaci.

Ghana – půl roku v Africe

V pátek 23. března 2018 bude ve Vodních zdrojích Chrudim přednášet o svém půlročním studium na jedné z nejprestižnějších afrických univerzit Jakub Novák.

Jaké je studovat a přitom ještě zvládnout stáž na českém Zastupitelském úřadu v Akkře?  Jaký je životní standard v západní Africe. Co nejvíce trápí místní obyvatele a co naopak chybělo mladému politologovi z Heřmanova Městce ? To vše se dozvíte na cestopisném večeru se současným tiskovým mluvčím Univerzity Hradec Králové. Kromě Ghany se dozvíme něco více i o sousedních zemích, o Togu a Burkinu Faso a blízkém Beninu. K vidění budou také unikátní krobo korále vyráběné v Ghaně z recyklové skloviny. Jsou ručně malované a vznikly jako napodobenina italských korálů millefiori.  K vidění budu také výrobky z látky kente, což je tkanina vyráběná muži z hedvábných pruhů ghanským národem Ašantů.

 

Ghana

 

Přednáška začíná v 18:00 hodin. Vstupné je 40 korunek (děti zdarma). Rezervace a další informace na tel. 723 004 397 nebo gutzer@centrum.cz.

Akce se koná díky finanční podpoře Města Chrudim.

 

Ghana

 

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.

Jaromír Zajíček

Tak trošku fotograf, tak trošku cestovatel a tak trošku ten, který si hraje a nezlobí! www.FotoZajda.cz