Neděle, 24.9.2023
Ostatní volný časVolný čas

Představujeme rodinné vinařství GORGHI TONDI

Proč má sicilské víno z rodinného vinařství GORGHI TONDI tak výbornou chuť a kvalitu?

Na tuto otázku najdeme odpověď již v samotné historii vzniku vinařství GORGHI TONDI.

Vinařství Gorghi Tondi by se nikdy nenarodilo bez lásky naší babičky k přírodě,“ říkají sestry Annamaria a Clara, které se o rozsáhlé vinice starají. Jejich láska je zaměřena na ochranu jedinečného vinařství a ekologického dědictví. Pro pěstování využívají čistou energii a vyhýbají se jakýmkoliv škodlivým praktikám na ochranu místní biologické rozmanitosti.

Ve dvou statcích Ramisela a San Nicola v západním koutě Sicílie, se táhnou přes 130 hektarů úhledné řady vinic. Vinice obklopují čtyři malá kulatá jezera, ležící v krasové, nízko položené krajině, kde déšť v průběhu času erodoval půdu, která je nejen sugestivní a dech beroucí, ale dává hroznům jedinečnou kvalitu, kterou může toto teritorium nabídnout. Všude kolem jsou hnízda jestřábů, želv, orchidejí a barevných středomořských křovin.

To je svět Gorghi Tondi, nedotčené, krásné a evokující sicilské bohatství. 

 

Annamaria a Clara

 

Kde vznikl nápad nabízet sicilské víno GORGHI TONDI i v Čechách?

GORGHI TONDIVětšina Čechů stejně jako my, autorizovaní prodejci vín GORGHI TONDI z Agentury Butterfly, miluje Itálii, přátelskou a veselou povahu Italů, italské jídlo, italská vína, italskou kulturu a italskou historii. Jsme gurmáni, a tak jsme si k našim zamilovaným italských jídlům našli i výborná italská vína, která si Vám na našem e-shopu dovolujeme nabídnout. Itálie je nejdelším státem Evropy, zemí spousty kontrastů a velké rozmanitosti v místní gastronomii a nabídce vín. V Itálii najdete nejvíce odrůd vinné révy na světě. 

Při našich cestách v Itálii, nás oslovila nabídka vín z rodinného sicilského vinařství GORGHI TONDI. Na Sicílii zřejmě přišlo vinařství s Řeky, již někdy v 8. století p. n. l.
Od té doby se neustále vyvíjí až do dnešní podoby. Rozmanitost odrůd révy pěstovaných na Sicílii je opravdu velký.

Jaká vína najdete v nabídce e-shopu?

GrillodoroBílá sicilská vína, která jsou plná slunce a chuti. Jen těžko byste hledali vyloženě suché, chuťově lineární bílé víno. Naprostá většina z nich ve vašich ústech způsobí explozi ovocných květinových chutí.

Červeným sicilským vínům dává širší a neopakovatelný rozměr přítomnost Etny, vulkanické půdy a žár sicilského slunce. 

Růžová sicilská vína jsou překvapivě suchá ale příjemně provoněná lesními plody.

Šumivá sicilská vína se mohou směle vyrovnat francouzským šumivým vínům. Doporučujeme pravidelně zavést odpolední skleničku šumivého vína do svého denního pořádku, stejně jako to dělají Italové v rámci svého tradičního „italského aperitiva“.

Slámová sicilská vína představují to nejkrásnější, co může tento ostrov nabídnout. Nejlepší z nich jsou doslova koncentrátem vůně dokonale uzrálých hroznů a chuti slunce.

Extra panenský olivový olej CIVOLIA se lisuje za studena z monokultivaru Biacolilla, což je typická sicilská odrůda.

Jsou vína z vinařství GORGHI TONDI v Itálii oceňovaná?

Růžové víno Rosa dei Venti bylo v soutěžích oceněno nejlepším růžovým vínem s počtem 95 bodů ze 100. Dále byla oceněna bílá vína Kheiré Grillo a Rajah Zibibbo z řady CRU, a to stříbrnou medailí a Midor Catarratto se umístilo na bronzové příčce.

A to by nebyly Italové, kdyby jim také hodně nezáleželo na grafickém „kabátu“ etiket jednotlivých vín. Společnost VERONAFIERE/VINITALY ocenila novou grafickou podobu etiket řady vín GORGHI TONDI TERRITORIALI. Podívejte se na e-shop www.sicilske-vino.cz a uznejte sami, že tyto etikety si ocenění zaslouží.

Chcete vidět vinice a výrobu vín přímo v rodinném vinařství GORGHI TONDI?

Je úžasné vidět na vlastní oči překrásnou a čistou přírodu Sicílie, kde se pěstují hrozny pro výrobu vín GORGHI TONDI. Projít si s odborníky z vinařství celou výrobu a sklepy vinařství. Seznámit se osobně s majitelkami vinařství Annou Marií a Clarou. Užít si ochutnávku vybraných vín GORGHI TONDI, spárovanou se skvělými sicilskými lahůdkami. V neposlední řadě si také po cestě z letiště v Trapani do rodinného vinařství GORGHI TONDI nenechat ujít návštěvu vybraných historických sicilských měst.

 

GORGHI TONDI linka

 

Chcete se alespoň v „duchu“ přenést na slunnou Sicílii?

Pokud nemáte čas a chuť na cestování a i přesto se chcete alespoň na chvilku přenést na slunnou Sicílii, i pro Vás tady máme řešení.  Distributor a prodejce vín GORGHI TONDI, kterým je Agentura Butterfly z Hradce Králové, pro Vaše zaměstnance a klienty zorganizuje ochutnávku těchto vín. Ochutnávky jsou doplněny o italské delikatesy. Akce je možné zorganizovat ve vybrané restauraci nebo ve Vaší firmě, zkrátka tam, kde Vám to bude nejvíce vyhovovat.

Myslím, že víc než kdy jindy mají Lenka a Markéta, dámy z Agentury Butterfly pravdu v tom, že je dobré připít si na zdraví. Salute.

 

 

GORGHI TONDI - Ocenění

 

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.