Pondělí, 15.7.2024
Chrudim

Gymnáziu v Chrudimi bude 150 let

Gymnáziu v Chrudimi bude 150 letV říjnu 2013 oslaví chrudimské gymnázium významné narozeniny. Bude mu již 150 let. Za dobu své existence vystřídalo pět budov, ale už dlouhá léta sídlí v Olbrachtově ulici. A nejen tam se bude slavit.

Gymnázium bylo založeno přesně 6. října 1863. V tento den právě oslavy vyvrcholí nedělní mší v kostele Nanebevzetí Panny Marie na Resselově náměstí. Jméno Josefa Ressela nese také gymnázium. Finále oslav ale vypukne již v pátek, kdy se otevřou dveře gymnázia pro návštěvníky. Ti si mohou nejen prohlédnout celou školu nebo posedět v kavárně, ale také zajít na chystaný Festival studentských kapel. V sobotu 5. října čeká gymnázium přijetí hostů, slavnostní otevření zrekonstruovaného společenského sálu, shromáždění před divadlem a studentská akademie v divadle Karla Pippicha. Poté budou následovat setkání absolventů gymnázia v restauracích Chrudimi.

Chtěla bych tímto oslovit absolventy gymnázia, především organizátory jednotlivých setkání spolužáků, aby kontaktovali pracovníky školy na tel. 469 669 500 nebo napsali na e-mail: oslavy150@gjr.cz. Další informace k oslavám budou postupně zveřejňovány na www.gjr.cz nebo na facebooku na stránce GJR 150.

Oslavami žije chrudimské gymnázium již dnes. Věřím, že úsilí všech organizátorů, bude oceněno, že se oslavy vydaří a že Gymnázium Josefa Ressela vykročí důstojně do další stopadesátky.

Program oslav je ke stažení zde.

Gymnáziu v Chrudimi bude 150 let

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.