Úterý, 6.6.2023

Chrudimka.cz

Portál CHRUDIMKA.CZ přináší denně svým čtenářům čerstvé zprávy z kultury, sportu a volného času. Svým obsahem je zaměřen převážně na mladou generaci.

S věcmi z humanitární sbírky se vysílají jednotky do postižených oblastí

Sanita ČČK ChrudimOblastní spolek Českého červeného kříže Chrudim pořádající humanitární sbírku na pomoc oblastem zaplavenými povodněmi vysílá potřebné věci ve velkém.

Chrudimským občanům a občanům přilehlých obcí není osud druhých lhostejný.

 

Do sběrného místa místního spolku ČČK lidé nosí věci potřebné na úklid postižených míst v takové míře, že byli zorganizovány 4 výjezdy jak členů ČČK Chrudim, tak jednotek dobrovolných hasičů z Topole a Heřmanova Městce. Do zaplavených Štěchovic, v okrese Praha – Západ, kde napáchala značné škody místní řeka Kocába, byla 5. června 2013 mimo JSDH Topol vyslána i jednotka dobrovolných hasičů z Chrudimě a Markovic.


nakládání humanitární sbírky„Včera 5. června 2013 odjely jednotky JSDH Topol, SDH Chrudim a SDH Markovice do Štěchovic u Prahy. Český červený kříž Chrudim vybavil hasiče 600kg humanitární pomoci kterou nám nanosili lidé z nejbližšího okolí. Dne, 6. června 2013 vyjížděla v 8:00 sanita oblastního spolku ČČK Chrudim s posádkou Modráček, Rýdlová směr Štěchovice s 500kg humanitární pomoci a s čerstvým pečivem od pekařství Pecka. V 15:00 vyjela JSDH Heřmanův Městec s posádkou Vocásek, Klváčková, Písař kteří vezli humanitární pomoc na Oblastní spolek ČČK Mělník ve váze 1700 kg. Poslední posádka vyjela v 17:10 na Oblastní spolek ČČK Poděbrady v sestavě Modráček, Zelený, Vondra (Domeček). Váha této humanitární pomoci byla okolo 400 kg. Přispívajícím tímto moc děkujeme za dosavadní, ale i další případnou pomoc,“
řekla místopředsedkyně výkonné rady ČČK Chrudim Ludmila Rýdlová. 

Případné příspěvky na zaplavané oblasti můžete nosit do místního oblastního spolku ČČK Chrudim – Po-Ne: 7:00 a 20:00, na adresu: Český Červený Kříž Chrudim, Městský park 274, Chrudim.

Případné dotazy vám rádi zodpoví na telefonním čísle: 469 620 318

{morfeo 39}

Foto: © Vrbajz|www.photovrbajz.estranky.cz
© Kodl Cr

 

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.