Čtvrtek, 22.2.2024
HudbaKultura

Hradišťan vlévá radost do žil

Hradišťan vlévá radost do žilHradišťan s uměleckým vedoucím Jiřím Pavlicou je ojedinělým tělesem s vysokou uměleckou i interpretační úrovní, nezvykle širokým žánrovým záběrem a netradičním repertoárem, jehož silným inspiračním zdrojem byla zejména v počátcích jeho existence lidová tradice. Tento jedinečný soubor, který svojí hudbou i svojí láskou k ní vlévá radost do žil návštěvníkům zpravidla zcela vyprodaných koncertů, přivítáme ve Skutči v úterý 16. září 2014.

Od roku 1978 je uměleckým vedoucím Hradišťanu tvůrčí osobnost – houslista a hudební skladatel Jiří Pavlica, pod jehož vedením se dramaturgie začala postupně transformovat do širších souvislostí historických, geografických, ale i společenských. Vzrůstaly také interpretační nároky na členy souboru. Postupně se začala významně prosazovat autorská tvorba Jiřího Pavlici, která zcela převládá v posledních projektech.

Dnes je Hradišťan profesionálním tělesem, které dál pracuje s odkazem lidové tradice, ale současně překračuje hranice hudebních žánrů a spolupracuje s osobnostmi různých kultur celého světa. Je častým hostem, domácích i zahraničních festivalů tradiční, alternativní, ale i vážné hudby. Hradišťan spolupracuje s rozhlasem, televizí a filmem, koncertoval na 4 kontinentech, natočil více než 30 stěžejních zvukových nosičů a na mnoha dalších spolupracoval. Způsob práce, dramaturgie a umělecká úroveň řadí Hradišťan k originálním a nezaměnitelným tělesům české i mezinárodní hudební scény.

Předprodej vstupenek v ceně 300 Kč byl zahájen 8. srpna 2014 v obvyklých prodejních místech a na http://vstupenky.skutec.cz.

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.