Propadnout lásce

recenze knihy Hříchy Hollywoodu

„Jižanské ženy jsou jedinečné; konec diskuse. Jsme ženy zrozené z konfliktu, naše minulost je plná bitev a chaosu, pudu sebezáchovy a ochranářství. Během válek jsme řídily plantáže a servírovaly čaj vojákům Unie a pak jsme sledovaly, jak nám pálí domovy, Ukrývaly jsme otroky před stíháním a protrpěly staletí, kdy jsme jen pozorovaly a učily se z chyb našich mužů. Přežít na Jihu není jednoduché. A ještě těžší je zvládnout to s úsměvem.“

Poklidné jižanské městečko Quincy, kde se obyvatelé znají a kde je veřejným tajemstvím, že právě zde žijí boháči, kteří vydělali na akciích Coca-Coly hotové jmění, se dostane do zájmu Cola Mastena, herce a producenta, který se rozhodl natočit film o zbohatlících. Ale to ještě netuší, jak osud zamíchá jeho osobním životem, a tak do Quincy přilétá již o měsíc dřív, než bylo domluveno. Ještě před samotným natáčením byl do městečka vyslán lokátor Ben, který má pro filmaře vše zmapovat a připravit. Ben natrefí na Summer, pohodovou mladou ženu, která ještě ve skoro třiceti letech bydlí s matkou. Summer má před čtenáři své tajemství, které se týká jejího jediného vážného vztahu, který měla a který bohužel skončil fiaskem. Co vše se odehraje po nečekaném příletu Cola Mastena do Quincy? Může obyčejná jižanská dívka vzít osud do svých rukou? Co když jste jako stvoření pro film a nemáte o tom ani páru? Hříchy Hollywoodu jsou vtipným, svižným a návykovým čtením.

Hříchy Hollywoodu (Mystery Press) obálka knihyKniha mě chytla od první stránky, svojí lehkostí, humorem, nadsázkou a sympatickou hrdinkou. Krátké kapitoly přidávají na dynamičnosti čtení. Ze začátku se střídají kapitoly věnované Summer, které autorka napsala z jejího pohledu v první osobě, s kapitolami sledujícími osud Cola, které jsou psány ve třetí osobě, tedy z pohledu nezávislého vypravěče. Poté se jejich cesty protnou a začne to pravé jiskření, narážky a pošťuchování mezi Colem a Summer.

Hollywood. Kouzelná atmosféra. Studia. Clebrity, z nichž nejdůležitější byl Cole Masten. Cole Masten. Muž, na něhož ženy v noci myslí, když jejich manželé chrápou nebo – jako v mém případě – když matky spí. Pravděpodobně nejhezčí muž, jenž v posledních deseti letech zdobí Hollywood.“

Za zlomový okamžik považuji den, kdy Summer daruje Colovi malého kohoutka, je opravdu humorné, jak se Cole ujme, a cesta do zverimexu mě velmi pobavila.

Bylo velmi zajímavé sledovat vývoj mezi Summer a Colem, autorka si pro nás připravila velké množství vtipných situací. Také vedlejší postavy dodávají do příběhu tu správnou šťávu, ať už to je Coleův asistent Justin, nebo lokátor Ben, či právník deLuca, anebo režisér Don.

Líbilo se mi, jak autorka občasnými náznaky čtenáři odkrývá minulost Summer a vy začínáte tušit, že se kdysi stalo něco, co zapříčinilo, že se z oblíbené dívky stal tak trochu vyvrhel.

„Nebylo to jednoduché. Zmiňte v Quincy moje jméno a obličeje místní smetánky se stáhnou odporem. No, a pak se pokuste z nich vymámit laskavost a můžete stejně tak tesat do kamene plastovou vidličkou. Ale já jsem svoje místo znala. Plazila jsem se a hrála ubohou. Vtírala se a líbala vrásčité zadnice, dávala si záležet, aby se cítili nadřazení. A vymámila jsem Benovi čtyři schůzky z dvaceti telefonátů.“

Cole mi ze začátku vůbec nepadl do noty, ale postupem času, kdy odhodil své hollywoodské pozlátko, si mě naklonil na svoji stranu.

Čtení jsem si vychutnávala o první do poslední stránky, kniha neztrácela na svém tempu. Ačkoliv se nejedná o náročné čtení, je to spíše taková oddechovka ideální na léto, nejedná se rozhodně o červenou knihovnu ani prvoplánový erotický román. Myslím, že český překlad se povedl, kniha se čte lehce bez jediného zaškobrtnutí.

Knihu bych zařadila do kategorie literatura pro ženy, ale myslím, že by si na své přišli i muži. Autorka čtenáři rozhodně nic neskrývá a erotické scény popisuje takřka dopodrobna, neláme si hlavu s přikrášlováním a nechává postavy mluvit otevřeně.

„Nenáviděla jsem ho. Byl to největší pitomec, jakého jsem kdy potkala. Proč bůh považoval za nutné obdarovat někoho jako on takovým vzhledem, to mi bylo záhadou. Možná že právě takový vzhled přetvářel muže v kretény.“

Rozhodně nemůžu opomenout úžasnou obálku českého vydání, myslím, že skvěle vystihuje jiskru a erotičnost celého románu a je zkrátka přitažlivá. Troufnu si tvrdit, že tuto knihu v knihkupectví žádný čtenář nepřehlédne.

Knihu doporučuji všem ženám, kterým nevadí otevřeně popisované erotické scény, není jich zas tolik a zvládla jsem je i já, která erotické romány nijak nevyhledává. Mužům bych ve čtení této knihy rozhodně nebránila, myslím, že si přijdou také na své. Doporučuji všem, kteří věří na chemii lásky a rádi se u knihy baví, s Hříchy Hollywoodu se rozhodně nebudete nudit.

„Najednou jsem v pohledu jeho očí, v emocích vepsaných do jeho tváře viděla víc. Víc než pouhou přitažlivost vílího prachu. Něco hlubšího a víc naplňujícího a reálnějšího.“

Moje hodnocení je 95 %.

 

Název knihy Hříchy Hollywoodu
AutorAlessandra Torre
Žánrpro ženy, romány
  
Nakladatelství MysteryPress
Rok vydání2020
Počet stran400
ISBN978-80-7588-167-0
  
Nákup knihy www.mysterypress.cz
Nákup e-knihy www.palmknihy.cz
Databáze knih www.databazeknih.cz

 

MysteryPress

Nakladatelství Mystery Press se od svého založení v roce 2015 velmi rychle etablovalo na tuzemském knižním trhu jako specialista na detektivky, thrillery a krimi romány. Mystery Press v současnosti vydává zejména anglo-americké autory, z nichž pro české čtenáře objevilo například Angličany Stevea Robinsona (genealogický thriller Stopy v krvi) a Tima Weavera (již dotiskovaná drsná krimi Bez slitování), ale nebojí se ani velkých amerických jmen, jako jsou Janet Evanovich (v TOP 10 amerických bestselleristů) či Dan Simmons (holmesovský román Páté srdce). Brzy začnou pod logem Mystery Pressu vycházet rovněž knihy českých autorů, a to především v subžánrech klasické a historické detektivky, mysteriózního thrilleru či procedurální krimi.

www.mysterypress.czPalmknihy

PalmKnihy jsou největším a nejstarším obchodem s elektronickými knihami v České republice. Téměř dvanáct tisíc titulů od více než šest seti nakladatelství doplňuje také široká nabídka audioknih. Přehledný a intuitivní eshop umožňuje okamžitý a jednoduchý nákup e-knih, které můžete začít číst ještě dnes. Dostupnost všech formátů e-knih zajišťuje podporu všem zařízením, od čteček až po počítače nebo mobily. Na Palmknihách navíc najdete i stovky titulů zcela zdarma. Široký záběr slevových akcí učiní každou e-knihu dostupnou, díky předprodejům pak první stránky novinek ochutnáte mnohem dřív, než se kniha objeví na pultech.

www.palmknihy.cz

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.

Pavla Velehradská

Matka, dcera, manželka a vášnivá knihomolka, která zbožňuje svět knih. (osobní blog)