Čtvrtek, 2.2.2023

Chrudimka.cz

Portál CHRUDIMKA.CZ přináší denně svým čtenářům čerstvé zprávy z kultury, sportu a volného času. Svým obsahem je zaměřen převážně na mladou generaci.

Hurá do pravěku

DinosaurusOd 28. května do 28. srpna 2016 bude v regionálním muzeu v Chrudimi otevřena paleontologická výstava. Výstava je pořádána ve spolupráci s Vodními zdroji Chrudim.

Výstava představí obrazové umělecké paleontologické rekonstrukce volného sdružení výtvarníků PAS (Paleoart – Art and Science).

Mezi členy PAS, jejichž díla jsou základní osou výstavy, patří Jaroslav Bažant, Pavel Dvorský, Petr Modlitba, Jiří Svoboda a Jiří Teichmann. Dalším z výtvarníků, který představí tentokrát „paleorekonstrukce“ vztažené přímo na Železné hory je Adam Kašpar. Na výstavě bude rovněž vytvořeno diorama prvohorního karbonského močálu, druhohorního křídového moře, celkově bude výstava doplněna kosterními pozůstatky pravěkých živočichů, zkamenělými rostlinami či jejich otisky.

Výstavu bude doprovázet i celá řada dalších aktivit nejen pro děti, ale i pro širokou veřejnost.

Cíle PAS:

  • popularizace a přiblížení vědecké práce veřejnosti prostřednictvím umění
  • vytváření příležitostí pro prezentaci umělců pohybující se ve světě věděckých rekonstrukcí formou setkávání, mítinků, workshopů…
  • nabídnout vědeckým pracovníkům možnost spolupráce s umělci vytvořením databáze představující ukázku z díla každého z autorů v jejich osobitém stylu
  • zajistit a nabídnout prostory pro pořádání výstav a zajištění kurátorských projektů
  • propagace díla Z. Buriana v rámci společných akcí projektu

Více na www.paleoart-pas.cz nebo www.muzeumcr.cz.

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.