Středa, 7.6.2023

Chrudimka.cz

Portál CHRUDIMKA.CZ přináší denně svým čtenářům čerstvé zprávy z kultury, sportu a volného času. Svým obsahem je zaměřen převážně na mladou generaci.

Tip na výlet: Hustopeče – město vína a mandlí

Hustopeče - mandloňové sadyOznačení “město vína a mandlí” si město Hustopeče nezasloužilo jen tak. Turisté do města totiž míří nejen za pohostinností místních vinařů, ale také za středoevropským unikátem – mandloňovými sady.

Ze sadů si z podzimní procházky mohou návštěvníci odnést na památku kromě krásného výhledu na pálavské vrchy a Mušovská jezera třeba i hustopečskou mandli, kterou naleznou v trávě mezi stromy.

Do dvou městských sadů se mohou turisté vydat dobře značenou Mandloňovou stezkou. Ta je zavede až k patnáct metrů vysoké rozhledně přímo uprostřed mandloňových sadů.

MandloviceI na kratší pětikilometrovou trasu by se však každý návštěvník měl vydat řádně připraven. Zdejší restaurace, turistické informační centrum nebo místní vinotéky nabízejí unikátní Hustopečskou mandlovici.

Receptura na lahodnou osmatřiceti procentní mandlovici pochází od vinaře a bývalého správce mandloňových sadů „Rudolfa Poslušného“ a „štamprdli“ vám v Hustopečích doporučí snad každý.

Ještě jste se nerozhodli, kam za podzimní turistikou? Spojte návštěvu mandloňových sadů s podzimními kulturními akcemi. První říjnový víkend otevřou konšelé hustopečské burčákové mázhauzy na již XX. ročníku Burčákových slavností.

V listopadu nebude chybět v na hustopečském náměstí svatomartinská husa spojená s degustací mladých vín a čistě vinařskou perličkou uzavírající podzimní akce bude 22. listopadu 2014 5. ročník Světového Duelu Vín nabízející návštěvníkům exkluzivní vína světa na jednom místě.

Mandlovice

 

Hustopeče - rozhledna

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.