Hvězda světových hitparád míří na Sychrov – zazpívá tu Suzanne Vega

Suzanne Vega8. července 2015 od 20 hodin, Státní zámek Sychrov

Další lahůdku si pro Vás připravila agentura Šimmi AG na zámku Sychrov. Po koncertech Blackmore’s Nights, Sinead O’Connor či Apokalyptica přiváží další výraznou osobnost hudební scény, Suzane Vega.

 

 

 

  

 

Tato americká autorka, producentka, kytaristka a zpěvačka patří k nejvýraznějším postavám neo-folkového hnutí z druhé poloviny 90. let. Ráda svůj původ spojuje s New Yorkem, kde začala ve druhé polovině 80. let vystupovat ve folkových klubech, ovlivněna především Bobem Dylanem, Leonardem Cohenem, Joni Mitchell ale také třeba Lou Reedem. Její debutové album z roku 1985 bylo nadšeně přijato kritikou a dobře se prodávalo hlavně v Británii. V roce 1987 se objevuje její první hit Luka, který byl nominován na Grammy a získal cenu MTV za nejlepší video ženské interpretky.

Na začátku 90. let Suzanne napsala obrovský hit Tom´s Diner, který později obletěl svět a držel se desítky týdnů ve všech světových hitparádách, kde doslova trhal rekordy. Suzanne Vega aktivně spolupracuje s Amnesty International, účinkuje pravidelně na charitativních akcích a pořádá dobročinné koncerty podporující děti. I díky těmto aktivitám ji pojilo dlouholeté přátelství s Václavem Havlem.

Koncerty Suzanne Vega nepostrádají emocionální náboj a naléhavost, což ještě umocní nádherné historické prostředí zámku Sychrov, kde její hudební mistrovství doplní její dlouholetý doprovodný kytarista Gerry Leonard, známý mimo jiné také ze spolupráce s Davidem Bowiem a celou řadou dalších světových interpretů.

Suzanne Vega

Více na http://www.simmiag.cz/.

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.