Neděle, 1.10.2023
KnihyKultura

Knižní tip: Světoví Češi

Světoví ČešiProstřednictvím textu a komiksu dává kniha nahlédnout do lidských osudů výjimečných osobností, které vynikly ve svém oboru, případně otevřely novou cestu vývoje.

Nalezneme zde 27 příběhů pozoruhodných lidí – umělců, vynálezců, vědců i podnikatelů. Někteří za celý svůj život naši zemi neopustili, jiní odjeli do cizích měst bádat či tvořit, další se vydali na druhý konec světa poznávat cizí národy. Jak plynuly jejich životy? Šlo jim vše hladce, nebo se potýkali s potížemi, závistí či nepřízní osudu? Usilovali o svůj cíl již od mládí, nebo k němu došli “náhodou”? Jejich životní cesty byly různé, někteří se proslavili již za svého života, mnozí však byli zapomenuti a znovu objeveni až později. Ale všichni jsou to lidé, na které bychom měli být hrdí.

 

 

 

 

 

 

Název:                               Světoví Češi
Autor:                                 Jiří Černý, Jiří Fixl, Jana Jůzlová

Mladá FrontaVydavatel/výrobce:         Mladá fronta
Rok vydání:                      2015

Počet stran:                     80
Vazba:                              pevná bez přebalu, lesklá
Rozměry:                         190 x 245 mm

EAN:                                 9788020433138
ISBN:                                978-80-204-3313-8

E-shop:                            http://www.kniha.cz/svetovi-cesi/d-306440/

 

O autorce:

Jana Jůzlová (1974) pochází z Liberce, vystudovala historii na FF UK a v současné době pracuje jako redaktorka. Kromě Indie navštívila řadu evropských zemí a dále Izrael, Jordánsko a Maroko. Vedle cestování a barvitého líčení cestovatelských zážitků se věnuje psaní fantasy (povídky uveřejněny v časopise Pevnost, sborníku Mlok 2005 a knize 2× čaroděj v akci). Je držitelkou Ceny Karla Čapka, titulu Lady fantasy a Encouragement Award z Euroconu v Kyjevě.

 

Knihy autorky:

  • 2x čaroděj v akci (2005)
  • Tři ženy v Indii (2007)
  • Pražské věže (2013)
  • České dějiny v kostce (2014)
  • Světoví Češi – Příběhy průkopníků, osobností, které proslavily naši zem (2015)

 

Mladá frontaDivize Knihy vydavatelství Mladá fronta je v současné době nejstarším kontinuálně fungujícím vydavatelem knih v České republice. Na knižním trhu působíme od roku 1945. U odborníků patříme mezi respektované značky a mezi čtenáři jsme oblíbení díky vhodné volbě zajímavých titulů.

Věnujeme pozornost zejména překladové beletrii, která tvoří asi třetinu knižních titulů, populárně-naučné literatuře, literatuře faktu a knihám pro děti a mládež. Vydáváme však i literaturu z oblasti sci-fi a fantasy, cestopisy a historické romány nebo obrazové publikace encyklopedického charakteru.

Na trh ročně uvedeme kolem 200 nových knih. Knižní tituly najdete nejen v tradičních knižních edicích, ale i v dalších zajímavých mimoedičních projektech. Stálé oblibě se těší tituly domácích i zahraničních autorů, z nichž se mnozí dočkali prestižních ocenění.

Informace o novinkách i skladové produkci naleznete na stránkách internetového knihkupectví www.kniha.cz.

 

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.