Hvězdné kapely míří na Rychtář Fest

rychtar_fest_2012Letní série kulturních akcí v amfiteátru hlineckého pivovaru pokračuje oblíbeným festivalem Rychtář Fest. Ten každoročně nabízí ty nejlepší hudební kapely z domácí hudební scény. V sobotu 23. června 2012 budou do Hlinska lákat tradiční jména jako Mandrage, UDG, Vypsaná Fixa a nebo premiérová vystoupení Tomáše Kluse či Václava Neckáře.

UDG a Mandrage patří ke kapelám, které v desetileté historii amfiteátru Rychtář vystoupily už několikrát, tedy je pravidelným návštěvníkům není potřeba představovat. Mandrage se navíc stali nejúspěšnější kapelou loňského roku, kdy jejich deska v čele se singly Šrouby a matice nebo Františkovy lázně ovládla většinu rádií a díky ní skupina posbírala mnoho hudebních cen. Těžko dnes hledat někoho, komu by toto jméno bylo neznámé.

Ovšem ani premiéroví interpreti nezůstávají pozadu co se popularity a úspěšnosti týká. Tomáš Klus je totiž dle akademiků zpěvákem roku a jeho poslední počin Racek albem roku. Songy Marie, Nina a nebo aktuální Pánu bohu do oken patří k tomu nejlepšímu, co na české hudební scéně v poslední době vzniklo. Ocenění skladba a videoklip roku mu navíc sebral další interpret večera, Václav Neckář. Ten se svojí skupinou Bacily zahraje hlineckému publiku jak staré hity Čaroděj dobroděj nebo Kdo vchází do tvých snů, tak jistě dojde i na aktuální tvorbu se skupinou Umakart s comebackovou písní Půlnoční.

Večerní program Rychtář Festu bude patřit již zmíněným UDG. Ústecká kapela aktuálně pracuje na novém albu a tak koncert bude postavený na osvědčených písních jako Kurtizána nebo Hvězdář. O něco blíže to do Hlinska má pardubická Vypsaná Fixa, která na sebe upozornila nejen na hudebních pódiích, ale i v kinematografické tvorbě díky Čtyřem sluncím a nebo úspěšným filmem Václav. Téměř domácí prostředí je jistě vybudí k maximálnímu nasazení a návštěvníci festivalu tak budou moci dát zapravdu těm, kteří označují Fixu za kapelu s nejenergičtějšími koncerty vůbec.

Ani příznivci ska nebudou na festivalu ochuzeni. Z Plzně do amfiteátru zavítá přední ska kapela Tleskač a zahajovací vystoupení připadlo na partičku Prague Conspiracy. 
Brány amfiteátru Rychtář v Hlinsku se v sobotu 23. června otevřou před 14:00, nabitý program začne chvíli poté, tak přijďte včas.

Vstupenky jsou k dostání v běžných předprodejích a v síti ticketstream za vstřícných 270 Kč. Na místě bude jejich cena 320 Kč.

Příjemné koncertní prostředí opět nabídne velkokapacitní stany, mnoho míst k sezení, výčepy s různými druhy piva Rychtář a kvalitní technické zázemí. U amfiteátru bude opět připravené vyznačené parkoviště pro větší komfort návštěvníků, dostatečné sociální zázemí se stalo již standardem. Jako další zavítají toto léto do Hlinska ještě skupiny Horkýže Slíže, Harlej, Turbo a nebo Tři Sestry.

Více informací naleznete na stránkách http://www.letosrychtarem.cz/ nebo na facebooku.

Program Léta s Rychtářem 2012:
09. 06. MICHAL DAVID
23. 06. RYCHTÁŘ FEST (TOMÁŠ KLUS, MANDRAGE, UDG, TLESKAČ, VYPSANÁ FIXA a další)
14. 07. HARLEJ + ŠKWOR + TURBO
11. 08. HORKÝŽE SLÍŽE + STO ZVÍŘAT + PIPES & PINTS + POLEMIC
31. 08. TŘI SESTRY

 

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.