Čtvrtek, 20.6.2024
Historie a současnostOstatní volný časVolný čas

Poznej festival z druhé strany

Poznej festival z druhé stranyNasavrky, Keltové, Boii o.s., přelom července a srpna,  6. ročník, keltské ležení a řemesla, irské tance, stylová hudba, bohatý program pro celou rodinu, nezapomenutelné zážitky, tradiční trhy a občerstvení. To vše najdete na festivalu keltské kultury Lughnasad, který se koná 4. srpna 2012 v Nasavrkách.

Slavnost léta však každý rok zahrnuje něco víc. To něco je dobrovolnictví, které dělá z Lughnasadu jedinečnou akci.  Většina velkých festivalů je v rámci organizačního zajištění závislá na brigádnících a finanční motivaci. Organizační tým Lughnasadu, ale žádnou finanční odměnu nedostává. Ptáte se, jak je možné, že to takhle může fungovat?

„Pro většinu z nás je velkou motivací už to být součástí týmu a spolu s ostatními budovat věci, které by jedinec jen těžko dokázal. Zároveň poznáte spoustu zajímavých lidí a vytvoříte si nová přátelství,“ říká Petra Saidlová.

Petra se poprvé účastnila oslav Lughnasad v roce 2007, kdy pomáhala s hrami pro děti. Od té doby si vyzkoušela mnoho dalších činností spojených s pořadatelstvím – přes hlídání parkoviště, zajišťování technického zázemí, koordinaci dobrovolnické činnosti, až po vedení propagace celého festivalu.

„Skvělé na tom je, že realizace oslav zahrnuje spoustu různorodých činností a tak si každý najde to své a zároveň si může vyzkoušet něco nového. Není potřeba mít s danou aktivitou zkušenost, jediné, co pro to musíte udělat, je nebát se a chtít.“

Na první ročník festivalu přišla zhruba stovka návštěvníků. Během pěti let si Lughnasad, díky kvalitnímu programu a organizaci, vybudoval dobré jméno a stal se vyhledávanou letní akcí nejen pro rodiny s dětmi. V rámci uplynulého ročníku se odhadována návštěvnost pohybuje okolo čtyřech tisíc.

 Letos se na přípravách festivalu podílí 40 dobrovolníků a brány do jejich řad jsou stále otevřeny.

Chcete zažít netradiční prázdniny? Nebojte se udělat věci jinak. Staňte se součástí festivalu!

Poznej festival z druhé strany

Více informací naleznete na www.lughnasad.cz nebo rovnou kontaktuje koordinátorku dobrovolníků Báru Orlickou (orlicka.barbora@gmail.com).

foto: Jaromír Zajda Zajíček – www.FotoZajda.cz

Náš portál Chrudimka.cz je mediálním partnerem tét akce.

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.