Úterý, 6.6.2023

Chrudimka.cz

Portál CHRUDIMKA.CZ přináší denně svým čtenářům čerstvé zprávy z kultury, sportu a volného času. Svým obsahem je zaměřen převážně na mladou generaci.

I nejstarší účastník Pochodu generací došel do cíle po svých

pochod_generaci_08_rodinaPochod generací aneb společně to dokážeme je již tradiční akcí, kterou Zdravé město Chrudim ve spolupráci s Klubem českých turistů každoročně připravuje. Jejím cílem je podnítit zájem o aktivní trávení volného času a podporovat současně i generační soužití rodin.

Tradiční Pochod generací dorazil v sobotu 4. října 2008 do cílové stanice na Monaku. Pochod přišlo podpořit na šedesát desítek účastníků. Nejdelší trať – 14 km zdolalo 35 účastníků různého věku, na sedmikilometrovou trať se vydalo 25 účastníků.

Na startu se mohli občerstvit “ochutnávkou zdravých pokrmů”, které připravila pro tuto příležitost Chrudimská beseda a nechat si změřit u stánku VZP a Střední školy zdravotnické a sociální své hodnoty tlaku, glykémie a cholesterolu.

Před odchodem převzali ceny nejmladší (Lucie Pilařová 1,5 roku ) a nejstarší účastník (František Salášek 82 let). I v letošním roce byla oceněna i nejpočetnější “generační rodina”. Tou se i v letošním roce stala rodina Pilařova, která se sešla v počtu 7 členů. Všichni přítomní poté získali pamětní list se speciálním razítkem.

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.