Pátek, 24.3.2023

Chrudimka.cz

Portál CHRUDIMKA.CZ přináší denně svým čtenářům čerstvé zprávy z kultury, sportu a volného času. Svým obsahem je zaměřen převážně na mladou generaci.

Starosta podepsal první smlouvy o dotaci z Evropské unie

Podpis smlouvy o dotaci z EUStarosta města Jan Čechlovský slavnostně podepsal společně se statutárním místopředsedou Regionální rady NUTS II. – Severovýchod vicehejtmanem Romanem Línkem první smlouvu o poskytnutí dotace z Evropské unie na projekt Rekonstrukce Klášterních zahrad a Zlaté stezky v Chrudimi. Na její realizaci získalo město 20.346.663,30 Kč.

“Jedná se o podepsání první ze smluv s příjemci dotace. Jsem rád, že díky ní se v Chrudimi vybuduje další hezká část a vlastně se rozšíří i historické centrum. Věřím, že tuto investici za 24 milionů korun ocení nejenom místní obyvatelé a žáci blízkých škol, ale i návštěvníci tohoto krásného královského města,” řekl k podpisu Línek.

Cílem projektu je rekonstrukce Klášterních zahrad včetně sanace ohradních zdí zahrad a dále rekonstrukce městského turistického okruhu Zlaté stezky v Chrudimi. Aktivity realizační fáze projektu spočívají v novém dispozičním uspořádání zahrad určených pro herní a společenské aktivity. V části Plato v novém řešení relaxačního prostředí, v částích Promenáda, Štěpnice a Korzo v obnově zeleně, v části Rozária vytvořením květinových záhonů. Vzniknou nové pochůzné plochy a vstupy do zahrad, dojde k novému směrovému, výškovému i šířkovému uspořádání Zlaté stezky. Důvodem pro realizaci je také skutečnost, že stávající prostor plnohodnotně neplní funkci odpočinkového místa, nemá zajištěn bezbariérový přístup a neslouží veřejnosti. Projekt řeší tyto uvedené nedostatky. Realizátorem projektu je město Chrudim, cílovou skupinou široká veřejnost, především místní obyvatelé a žáci škol. Projekt významným způsobem přispěje ke zlepšení kvality života ve městě.

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.