Neděle, 1.10.2023
Ostatní volný časVolný čas

I z malé zahrady si můžete vytvořit oázu pohody

Posezení nemusíte mít jen jedno!

Každá zahrada by měla být vyčleněnou odpočinkovou zónu, kde se můžete po náročném dni posadit a vychutnat si kávu na čerstvém vzduchu. Abyste si však mohli dopřát chvilku ticha a soukromí, můžete si takových míst i na menším pozemku vytvořit více. Hlavní posezení, které poskytne prostor celé rodině a přátelům při společných večer je tak vhodné doplnit i menším dále umístěným posezením.

Nemusí se jednat o nic honosného, stačí menší zahradní stolek a dvě židličky či křesílka, které nebudou působit nijak robustně. Právě zahradní nábytek s drobnějšími proporcemi se skvěle hodí k různým ozdobným keřům včetně růží a šeříků, jež mohou utvořit přirozenou a žádanou bariéru od ostatního prostoru. Vy tak můžete získat místo, které bude pouze vaše.

 

Zahrada

 

Aby bylo menší odpočinkové místo ještě izolovanější a zároveň působilo klidně a zároveň trošku zahrálo na tu romantickou notu, která je typická pro zámecké zahrady, zkuste do vstupu umístit zahradní oblouk. Do opravdu malých zahrad se hodí spíše oblouk kovový s tenčí konstrukcí, do větších zahrad pak volte klidně robustnější dřevěnou konstrukci.

Chcete si spíše za horkých letních dní naplno užívat slunečních paprsků?

Jestli patříte k nadšencům horkého letního počasí, určitě milujete ten pocit, kdy sluneční paprsky dopadají na vaši kůži. Není nic jednoduššího než si roztáhnout oblíbenou deku či karimatku a prostě si užívat těchto okamžiků. Pokud však chcete tento zážitek ještě trochu pozvednout a užívat si ještě většího pohodlí pořiďte si zahradní lehátko. Vybírat si dnes můžete z různých designů a materiálů, díky čemuž najdete ideální kousek i pro vás.

 

Lehátko

 

Vysoké oblíbenosti se již řadu let těší tradiční dřevěná lehátka, která jsou zároveň i velmi vítanou ozdobou každé zahrady. Velmi oblíbená jsou i u bazénů, a to nejen díky tomu, že je možné je sladit s mnoha módními styly zahradního nábytku.

Robustnější zahradní lehátka se hodí především tam, kde je k dispozici velký prostor a lehátko je tam možné umístit dlouhodobě. Na menší zahrady jsou skvělou volbou lehátka s nižší váhou, ale hlavně složitelná. Právě díky možnosti jejich skládání a nižší váze je s nimi lehčí manipulace a vždy je tak můžete po použití uklidit.

Pokud potřebujete lehátko, které se snadno přesouvá a chcete si zároveň užít maximální pohodlí, zkuste zahradní lehátka z polyratanu s poduškou, které jsou vybaveny kolečky v přední části. Určitě se stanou vašim věrným přítelem, a to nejen v létě, ale od jara až do podzimu!

 

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.