Imagine Dragons – Mercury World Tour

U příležitosti vydání svého posledního alba Mercury – Act 1 přijíždí Imagine Dragons se svým Mercury Tour do Prahy. Pražské koncerty, které produkuje společnost Live Nation, se konají 5. a 6. června na letišti v pražských Letňanech. V rámci letního turné 2022 se americká kapela představí také na předních místech některých nejznámějších evropských festivalů.

S 46 miliony prodaných alb a 55 miliony skladeb po celém světě a 74 miliardami streamů dohromady zůstávají Imagine Dragons jednou z nejprodávanějších rockových kapel, která se svým obrovským úspěchem v roce 2010 znovuobjevila tento žánr. Tři nejlepší rockové skladby desetiletí podle Billboardu patřily právě této kapele – „Believer“, „Thunder“ a „Radioactive“. Imagine Dragons vznikli v roce 2009 a díky sérii nezávisle vydaných EP si získali příznivce, než v roce 2012 debutovali na velkém labelu KIDinaKORNER/Interscope s EP Continued Silence. Jejich plnohodnotný debut Night Visions z roku 2012 se umístil v žebříčku Billboard 200 na 2. místě a úvodní skladba „Radioactive“ se dostala na vrchol žebříčku Billboard’s Hot Rock Songs, získala cenu GRAMMY za nejlepší rockový výkon a dosáhla diamantového statusu RIAA. Album Smoke + Mirrors z roku 2015 debutovalo na 1. místě žebříčku Billboard 200. EVOLVE, které následovalo v roce 2017, si vysloužilo nominaci na cenu GRAMMY za nejlepší popové vokální album a vypustilo tři hity č. 1 v alternativních rádiích: „Believer“, na GRAMMY nominovaný „Thunder“ a „Whatever It Takes“. Všechny tři písně se také staly hity Top 5 v rádiích Top 40, přičemž „Thunder“ se vyšplhal na první místo. Čtvrté album kapely, ORIGINS, debutovalo na vrcholu žebříčků Billboard’s Alternative Albums a Top Rock Albums a hlavní singl „Natural“ strávil devět týdnů na 1. místě v alternativních rádiích a stanovil aktuální rekord v počtu „nejvíce přehrání za týden“ v tomto formátu.

Jejich očekávané páté studiové album Mercury – Act 1 vyšlo 3. září 2021. Album Mercury – Act 1, které se spojilo s uznávaným producentem Rickem Rubinem a jehož název čerpá inspiraci ze slova „mercurial“, je upřímným albem, které opouští metaforicky nabité texty a místo toho se pouští do emocionálních extrémů a nic nedrží zpátky. Je to první album kapely od alba Origins z roku 2018.

Skladby „Follow You“ a „Cutthroat“ byly prvními náhledy do nové desky, která vyšla současně v březnu 2021, přičemž první z nich se dostala na první místo v alternativních rádiích a žebříčku Alternative Airplay Billboardu, což znamenalo nejrychlejší vzestup kapely na vrchol těchto žebříčků. Aktuální singl z alba, skladba „Wrecked“, je zpovědí o zármutku, kterou zpěvák Dan Reynolds napsal poté, co v roce 2019 přišel o svou švagrovou, která podlehla rakovině.

 

Mother Mother jako předkapela Imagine Dragons!
Kanadská indierocková skupina Mother Mother se poprvé představí v České republice. A to hned jako předkapela Imagine Dragons na obou jejich koncertech na pražském letišti Letňany 5. & 6. 6.

 

 

Kdy 5. a 6. června 2022
Kde letiště Letňany – Praha

 

Imagine Dragons

 

 

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.

Jaromír Zajíček

Tak trošku fotograf, tak trošku cestovatel a tak trošku ten, který si hraje a nezlobí! www.FotoZajda.cz