Pondělí, 15.7.2024
KnihyKultura

Mezi dvěma světy

recenze knihy Mezi dvěma světy

„Ava Kevena nepřerušovala, ale koutkem oka hleděla z okna na most. Myslela na nemocné dítě, slyšela v duchu dětský nářek, viděla obcházet bílou paní.
To kvůli ní tam tolik psů hledalo smrt?“

Mezi dvěma světy je kniha, která mi sedla do aktuální nálady a to takovým způsobem, že jsem ji přečetla na jeden zátah. Dvě dějové linie, způsob vyprávění, který mám opravdu ráda, byl i zde, v minulosti a přítomnosti probíhala všemožná dramata, ale taková, která jsou uvěřitelná, a proto si troufám tvrdit, že se do příběhu ponoříte a vyplavete až na jeho samotném konci.

V přítomnosti máme jednu ženu, Avu, která má svého partnera, žije spokojeným životem, obklopena svými nejbližšími, sestrou, matkou, otcem. Jenže neví úplně vše o své minulosti, respektive o matčině, protože její dětství bylo nešťastné, tak jej uzavřela v sobě a nikomu z rodiny o tom neřekla. Jenže Ava je těhotná a tvrdí, že musí vědět, odkud její matka pochází, aby si byla jistá, že její dítě bude zdravé. Jenže jak to udělat, když matka zarytě mlčí?
Jednoho dne se Ava ocitne u starého domu, na tajemném mostě, kde cítí něco zvláštního, něco ponurého, něco zlého a odstartuje v jejím životě hodně špatné období, kde půjde Avě o všechno.

Mezi dvěma světyV minulosti jsou dvě ženy, Marion a Konstance. Obě mají své vlastní vyprávěcí linie, které spolu na první pohled nesouvisí, ale s postupným odhalováním jejich životního příběhu pochopíte, že mají společného mnohem více, než se na první pohled vůbec mohlo zdát.
Všechno dají dohromady jedny staré deníky a odhodlání Avy zjistit, co temné tajemství sídla a mostu znamená pro ni samotnou.

„Slyším každý její krok po chodbě, slyším, jak otevírá hlavní dveře. Běžím k oknu, jak nejrychleji to jde, a vidím ji, jak s Crumpetem v náručí míří k mostu. Co tam bude dělat? Opírám se o parapet, nos mám přitisknutý ke sklu. Matka už je na místě, kde pro mě Keven udělal hvězdu, ohlíží se k mému oknu, jestli se dívám. Dívám – a teď mi to došlo!
„Ne!“ křičím, křičím a křičím.“

Mezi dvěma světy je knihou, která je napsána čtivým způsobem, navíc je zde perfektně podchycena ponurá a tajemná atmosféra určitých míst. Když má pršet, prší, když má sněžit a být chumelenice, tak je a dodává tomu čtení tu správnou atmosféru a tím pádem čtenáři téměř dokonalou náladu.
Musím se přiznat, že mě tohle čtení chytlo od první stránky a dočetla jsem to opravdu s nadšením během několika hodin.
Líbilo se mi samotné téma, líbily se mi postavy, kdy některé byly labilní, jiné pragmatické, jiné jen prostě divné, ale všechny byly skvělé a příběh byl díky nim opravdu čtivý a zajímavý.

Věřím, že každý čtenář nebo čtenářka, kdo se do čtení knihy Mezi dvěma světy pustí, bude spokojený. Není to typicky orientována na ženské publikum nebo naopak na mužské, bude se líbit téměř každému. Autor zachází trochu do mysteriózní linky, což je v příbězích vždy zajímavé, navíc na konci se dozvíte, co všechno je podle skutečných událostí nebo dochovaných vyprávění, tudíž o to více bude váš pocit po dočtení lepší. Za mě jednoznačně ano.  

Hodnocení: 96 %

 

Název knihy Mezi dvěma světy
AutorC. D. Major
ŽánrHistorické romány
  
Nakladatelství Kalibr
Rok vydání2022
Počet stran264
ISBN978-80-242-7990-9
  
Nákup knihy www.kalibr-knihy.cz
Nákup e-knihy www.palmknihy.cz
Databáze knih www.databazeknih.cz

 

 

Kalibr

Nakladatelská značka Kalibr se zaměřuje na vydávání detektivek, napínavých thrillerů, severského krimi a dalších žánrů, v nichž není nouze o prolitou krev.

Ke kmenovým autorům patří např. Gillian Flynnová, Angela Marsonsová, Harlan Coben, John Grisham, Agatha Christie, Dick Francis, Frederick Forsyth, Louise Pennyová, Stefan Ahnhem, Daniel Cole nebo Tess Gerritsenová.

www.kalibr-knihy.czPalmknihy

Palmknihy jsou online knihkupectví plné e-knih, audioknih a nově také klasických tištěných knih. Jako největší obchod s e-knihami s nejdelší tradicí v Česku jsou odborníky na digitální čtení, rádi pomáhají těm, kdo se čtečkou začínají a na e-knihy lákají všechny bez ohledu na věk nebo oblíbený žánr. V přehledném a intuitivním e-shopu můžete v okamžiku vybrat, nakoupit, stahovat a číst. Nabídka tištěných knih je pak 100% skladem a objednávky jsou odesílány do 24 hodin. Na Palmknihách najdete lákavé slevy, e-knižní předprodeje, díky kterým se do žhavých novinek můžete pustit s předstihem, knižní tipy a dokonce i řadu e-knih zdarma.

www.palmknihy.cz

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.

Darina Krejčí

Jsem vášnivá knihomolka a máma na plný úvazek. (osobní blog)