Sobota, 4.2.2023

Chrudimka.cz

Portál CHRUDIMKA.CZ přináší denně svým čtenářům čerstvé zprávy z kultury, sportu a volného času. Svým obsahem je zaměřen převážně na mladou generaci.

Já, matka – U babičky

Já, matka (kresba Dita Korbelová)

Byli jsme u babičky. Myslím tím u mé mamky a byla jsem si odpočinout s malým. Vidina toho, že babička se bude starat a já budu jen číst a jíst a pít byla lákavá. Velmi lákavá.

V sobotu ráno jsem všechno sbalila. A když říkám všechno, opravdu tím mám na mysli veškeré oblečení, co malý má. Jak mám vědět, jaké bude počasí? Navíc, čtyři dny jsou dost, takže do tašky jsem hodila absolutně vše. Potom své oblečení, plenky, ubrousky, přebalovací podložky, kosmetika… Do toho hlubokou korbu, vajíčko, podvozek kočáru… Vibrační lehátko, hrací deku… Sakra, odjížděla jsem s velkou hokejovou taškou a několika igelitkami.

Večer sedíme, a protože má malý rýmu, přišla na řadu odsávačka na vysavač. Zapojila, zapnula jsem ho, a co se stalo? Mamka chvilku kouká, šklebí se, podotýkám, že malý nepláče, směje se tomu, protože jej to evidentně lechtá, no a po pár vteřinách vysavač přestane fungovat. Koukám na mámu jako spadlá z višně, o co jako jde, a ona, že se na to nebude dívat, že mu vysaju i mozek.

No, tak raději vnuk co nemůže dýchat, než se dívat na vysávání nosu. Holt, mámy logika. Hihi.
A aby toho nebylo málo, tak měl celé čtyři dny „prdíky“, tudíž byl mamánek jako vyšitý. Vůbec jsem si neodpočinula. Ale co bych pro toho prcka neudělala. No, za měsíc si celou akci zopakujeme a mě nezbývá než doufat, že nebude mít prdíky a hlavně, že nebude mít rýmu. Aby mu zůstal nějaký ten mozek.

Každý mi říkal, užívej si, dokud nemáš malého na světě, pak nebudeš mít na nic čas. Mám tříměsíčního syna, starost o domácnost, chlapa a psa, přitom už jsem v lednu přečetla 5 knih a čtu šestou, zvládám vařit, uklízet, prát, cestuju na pár dní mimo byt a vyspím se celou noc. Malý Jacek spí od 23 hodin do sedmi ráno – to se dá, co? Takže, jak říká můj chlap, já vlastně si nemám proč jezdit odpočívat, já musím být odpočinutá, když jsem na mateřské dovolené.

Yes!

Já, matka

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.

Darina Krejčí

Jsem vášnivá knihomolka a máma na plný úvazek. (osobní blog)