Pondělí, 2.10.2023
Historie a současnostOstatní volný časVolný čas

Jak se staví keltská vesnice aneb léto plné řemesel

Jak se staví keltská vesnice aneb léto plné řemeselZajímá Tě, jak se bydlelo v době železné? Baví Tě historie, ale místo knih si raději něco vyzkoušíš v praxi? Nabízíme Ti jedinečnou příležitost být u stavby Keltské vesničky, skanzenu v Nasavrkách, zažít netradiční prázdniny, poznat nové lidi a pomoci dobré věci.

 

Občanské sdružení Boii se již od svého založení žene za snem postavit v Nasavrkách skanzen, který by ukázal, jak zde Keltové před více než dvěma tisíci lety bydleli. Po letech plánování jsme se konečně dostali do fáze, kdy máme vše potřebné, abychom postavili vesničku, která nebude jen nějakou romantickou slepeninou pěkně vypadajících budov, ale skanzenem založeným na skutečných archeologických poznatcích.

o.s. BoiiKromě samotného budování budou na programu výpravy do okolní přírody, návštěva kulturních zajímavostí kraje anebo workshopy řemesel pod vedením členů Boii. Zájemci tak budou mít možnost si ušít boty, odlít si bronzovou ozdobu, udělat si keramickou nádobu či drátěný šperk.

 

Kdy: tábor bude probíhat po celé prázdniny i během září. Přijet a odjet můžeš, jak se Ti to bude hodit. Z organizačních důvodů se prosím ohlaš.

Kde: Nasavrky, 25 km od Pardubic

Pro koho: dobrovolníci starší 15 let

 

Ubytování i strava bude zajištěna. Zázemí bude tvořit skautská klubovna v Nasavrkách a stany v prostoru budoucí vesničky. V pozdější fázi prázdnin bude možnost spát přímo ve vybudovaných stavbách.

Účast je zdarma, workshopy budou zpoplatněné podle ceny materiálu

Jak se staví Keltská vesnice?

Více informací na http://www.letoplneremesel.euweb.cz/.

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.