Jak to bylo doopravdy s Pinokiovým nosem

Jak to bylo doopravdy s Pinokiovým nosemOšklivá pohádka pro dospělé děti aneb JAK TO BYLO DOOPRAVDY S PINOKIOVÝM NOSEM?

Zapomeňte na Mankella, Leif GW Persson je nejlepší švédský spisovatel krimi románů,” tvrdí Cosmopolitan a další se k němu přidávají.

Klasik skandinávské detektivní literatury a zároveň špičkový kriminalista Leif GW Persson dodnes pravidelně vystupuje v médiích jako přední odborník z oblasti kriminologie. V rodném Švédsku byl zapojen do všech významných případů, zná výborně svou branži a psaním poskytuje necenzurovaný přístup do propletených chodeb policie, které zůstávají běžným smrtelníkům nepřístupné. Za svou literární činnost obdržel mnoho význačných cen, jeho knihy se pravidelně umísťují na seznamech bestsellerů.

K autorovým nejznámějším dílům patří unikátní trilogie zabývající se vraždou švédského premiéra Olofa Palmeho, tvořená tituly Mezi touhou léta a chladem zimy, V jiném čase, v jiném životě a Volně padat jako ve snu. Byla přeložena do mnoha jazyků a jen v samotném Švédsku se prodalo více než milion výtisků. Na tyto úspěšné romány navazuje volná trilogie Linda, Ten, který zabil draka (práva na vydání románu se prodala do 27 zemí světa, televizní a filmová práva koupila společnost 20th Century Fox Television) a aktuální novinka JAK TO BYLO DOOPRAVDY S PINOKIOVÝM NOSEM.

Ve všech zmiňovaných titulech má hlavní roli svérázný vyšetřovatel, „legendární“ komisař Evert Bäckström.

JAK TO BYLO DOOPRAVDY S PINOKIOVÝM NOSEM, Leif GW Persson
Je to ošklivá pohádka pro dospělé děti, která by se nikdy neodehrála, nebýt posledního ruského cara Mikuláše II., britského premiéra sira Winstona Churchilla, ruského prezidenta Vladimíra Putina a kriminálního komisaře Everta Bäckströma ze Stockholmu. Každý žil ve svém světě, nikdy se nesetkali (nejstarší z nich byl zavražděn o čtyřicet let dříve, než se narodil nejmladší z nich) a jejich životy dohromady pokrývají více než sto let. Příběh je vyústěním událostí, které uvedli do pohybu právě tito čtyři muži…

JAK TO BYLO DOOPRAVDY S PINOKIOVÝM NOSEM z originálu Den sanna historien om Pinocchios näsa přeložil Jaroslav Bojanovský a vyšlo v nakladatelství MOBA 21. června 2016.

Ohlasy ze zahraničí:
Persson píše nejvtipnější současnou švédskou krimi, a to hlavně díky neocenitelnému vyšetřovateli Bäckströmovi – mazanému podvodníkovi, kterého nenávidíme s láskou.“ – Dala-Demokraten

Dějová vlákna se tu elegantně splétají do silného celku, který naplňuje touhu čtenářů po dráždivých postavách, podivných náhodách a závanu historie.“ – Aftonbladet

Nesporně jedna z nejzábavnějších knih, kterou lze mezi švédskými detektivkami najít.“ – Expressen

 


Název knihy:     Jak to bylo doopravdy s Pinokiovým nosem

Jak to bylo doopravdy s Pinokiovým nosemAutor:                  Persson, Leif G. W.

Nakladatelství:  MOBA
Katalog. číslo:   4392
Rok vydání:       2016
Počet stran:       656

ISBN:                  978-80-243-6975-4
EAN:                   9788024369754

Vazba:                Vázáno
Formát:               115 x 185 mm

E-shop:              http://shop.mobaknihy.cz
   

Nakladatelství MOBANakladatelství MOBA sídlící v Brně vzniklo na podzim roku 1991. Dosud vydalo téměř sedm tisíc titulů. MOBA je jedním z nejvýznamnějších a nejstabilnějších nakladatelství na českém knižním trhu. Velký důraz klade na vydávání kvalitní tvorby českých spisovatelů (Vlastimil Vondruška, František Niedl, Roman Cílek, Hana Marie Körnerová, Jarmila Pospíšilová, Alena Jakoubková, Jan Bauer…) a zahraničních autorů (Johan Theorin, Donald Ray Pollock, Neil Cross, Leif G. W. Persson, Benjamin Black, Linda Castillo, Thomas Enger, Arnaldur Indriðason, Helon Habila, Michael Robotham a další).

              Veškeré informace o knižních titulech nakladatelství MOBA naleznete na www.mobaknihy.cz.

 

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.