Jedinečný koncert filmové hudby v Ideonu

Jedinečná hudební show FILM MUSIC TOUR 2018. To je 11 koncertů toho nejlepšího z filmové hudby po celé ČR. Původní aranžmá filmové hudby a mohutný zvuk orchestru, umocněný vizualizací na obří LED obrazovce s projekcí filmových ukázek a live záběry sólistů – Anny Julie SLOVÁČKOVÉ a Milana PEROUTKY s unikátním žesťovým orchestrem MORAVIA BRASS BAND pod taktovkou japonského dirigenta Chuheie IWASAKIHO. Ve čtvrtek 17. května 2018 navíc na území Pardubického kraje. V pardubickém Ideonu se můžete těšit na hudbu z filmů Star Wars, Jurský park, Harry Potter, E.T., Forrest Gump, Avatar, Ledové království, Lví král a mnoho dalších.

Více informací na události https://www.facebook.com/events/168129427249851

Anna Julie Slováčková
Absolventka Státní konzervatoře v Praze, od 4 let hraje na klavír, navštěvovala hodiny zpěvu a herectví. Šest let tančila street dance – 4 roky soutěžně, rok učila v tanečním studiu Dancers for you. Hlavní roli si zahrála v muzikálech Iago, Sněhová královna, Alenka v kraji zázraků, Kapka medu pro Verunku, účinkuje v muzikálech Krysař, Swingujeme, rejdime, Královna Kapeska, po boku Jiřího Suchého v Divadle Semafor ve hře Skleněné prkno.

Pravidelně vystupuje s BigBandem Felixe Slováčka, na akcích zpívala s orchestrem Karla Vlacha, Golden BigBandem atd. V dětství namluvila s Markem Ebenem několik CD oblíbené pohádky O Krtečkovi. Zúčastnila se úspěšně TV show Tvoje tvář má známý hlas a v divácky oblíbené Ordinace v růžové zahradě nyní ztvárňuje sestřičku Radku. Se svou kapelou The Primes právě pracuje na prvním albu…

Milan Peroutka
Syn spisovatelky Ivany Peroutkové a bubeníka Milana Peroutky staršího. Od útlého dětství navštěvoval dramatické kroužky, účastnil se divadelních přehlídek, byl členem umělecké skupiny OLDstars. Zahrál si v několika českých seriálech: Horákovi, Vyprávěj, Gympl s (r)učením omezeným, To nevymyslíš a aktuálně je na obrazovkách k vidění v Ordinaci v růžové zahradě 2 v roli medika Jonáše Hrzána.

V roce 2012 založil vlastní kapelu Perutě – první videoklip „Postavím kolem nás zeď“ představil v únoru 2015. Zazářil v televizní show Tvoje tvář má známý hlas, každý týden moderuje živě na hudební stanici Óčko. Účinkuje v muzikálu Ať žijí duchové!, Iago a Krysař.

Chuhei Iwasaki
Český dirigent narozený v Tokiu 1987. Věnoval se hře na housle, 2003 – 2006 studoval na konzervatoři Toho Gakuen v Tokiu, poté na Pražské konzervatoři spolu s obory skladba a dirigování. Od roku 2012 se aktivně věnuje dirigování, které studoval 2007 – 2013 na Pražské konzervatoři, kde 2012 založil svůj studentský orchestr “Filharmonický orchestr Iwasaki”.

Nyní studuje na Akademii múzických umění v Praze. Pražskou konzervatoř absolvoval dirigováním své symfonie a Šostakovičovy symfonie č. 14. Na Bakalářském koncertě na Akademii múzických umění dirigoval Rytiny od B. Martinů a Sinfonia Tapkaara Akiry Ifukubeho. ​Od 2014 je profesorem na Pražské konzervatoři (dirigent smyčcového orchestru) a šéfdirigentem Filmové filharmonie.

​Chuhei Iwasaki je absolutním vítěžem soutěže Concerto Bohemia roku 2016 s orchestrem ‘Prague Conservatory Modern’. V roce 2017 byl vybrán do hlavního kola na mezinárodní soutěž G. Fitelberga v Katowicích. Spolupracuje s předními českými orchestry: Symfonický orchestr Českého rozhlasu, PKF-Prague Philharmonia, Janáčkova filharmonie Ostrava, Pražský komorní orchestr, Komorní filharmonie Pardubice, Filharmonie Bohuslava Martinů, Jihočeská filharmonie, Filharmonici města Prahy, Talichova komorní filharmonie atd.

Následující sezónu debutuje se Zapadočeským symfonickým orchestrem a Plzeňskou filharmonií. Jako divadelní dirigent momentálně diriguje na DJKT v Plzni Rusalku a Glazunovův Ballet Manon, angažuje se v Hudebním divadle Karlín v Praze.

Chuhei Iwasaki pravidelně hostuje na festivalu filmové hudby Film Music Prague, letošní ročník je pozván se Symfonickým orchestrem Českého rozhlasu. V květnu 2018 debutuje na MHF Pražské jaro s Filharmonií Hradce Králové.

Moravia Brass Band
Jedinečný soubor čítá 30 hráčů na žesťové a bicí nástroje. Toto uskupení žesťových nástrojů s použitím kornetů, eufonií, lesních rohů, trombonů a tub je v České republice raritou!

Členové souboru jsou hráči profesionálních symfonických, divadelních orchestrů nebo filharmonií (Filharmonie Brno, Moravská filharmonie Olomouc, Symfonický orchestr hl. města Prahy FOK, Symfonický orchestr Českého rozhlasu, Symfonický orchestr Slovenského rozhlasu, Janáčkova opera Národního divadla Brno, Národní divadlo moravskoslezské, Filharmonie Bohuslava Martinů Zlín, Moravské divadlo Olomouc, Český národní symfonický orchestr).

 

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.