Pondělí, 15.7.2024
Chrudim

Jednotné přijímací zkoušky

Přijímací zkouškyPřijímací zkoušky na střední školy jsou v posledních letech značně probírané téma. Jak budou v letošním školním roce asi vypadat?

To s určitostí ještě nikdo neví, ale předpokládá se, že přijímací zkoušky do maturitních oborů budou jednotné.

Přijímací zkoušky se budou pravděpodobně konat ve dnech 23., 24., a 25. dubna 2012. Dodavatelem testů bude jako v loňském roce společnost SCIO.

Zkoušky na osmiletá gymnázia se bodu skládat jen z obecných studijních předpokladů. U čtyřletých oborů z českého jazyka, matematiky a obecných studijních předpokladů.

Nejdůležitější informací asi je, že letos budou pevně stanoveny bodové hranice nutné pro přijetí na danou střední školu. Má se zabránit tomu, aby ředitelé středních škol snížili bodovou hranici v dalších kolech přijímacího řízení.

Tím by se prý znehodnotil význam přijímacích zkoušek, jak se dohodlo při společném jednání ředitelů středních škol.

Jaké bude požadované dosažení bodů na jednotlivé školy? Přesnou hranici bodů nutnou pro přijetí školy teprve vyhlásí, ale jisté je, že nejvyšší bodová hranice bude na gymnáziích. O něco nižší bude u obchodních akademií, ale stále vyšší než u ostatních odborných škol.

Budou se i letos konat přijímačky „nanečisto“? Určitě ano. Střední školy plánují organizovat tyto zkoušky v průběhu měsíce března a poskytnou tak uchazečům možnost absolvovat v předstihu srovnatelný test v prostředí střední školy, o kterou projevili zájem.

Podrobnější informace naleznete na www.pardubickykraj.cz.

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.