Jiří W. Procházka oživil Mrtvou šelmu

Mrtvá šelmaNakladatelství Plus vydalo dlouho očekávaný detektivní román od legendy české fantastiky Jiřího W. Procházky a oblíbené autorky knih pro děti Kláry Smolíkové. Mrtvá šelma je první příběh ze série chystaných detektivních případů Souřadnice zločinu, které postupně zmapují zajímavé české regiony.

Jiří W. Procházka, autor kultovních děl z žánru sci-fi a fantasy, opět vstupuje do neznámých literárních vod. Detektivní žánr přetváří, přeskupuje a taví stejnou silou, s níž kdysi sepsal první původní český fantasy román Ken Wood a meč krále D’Sala nebo kyberpunkovou sbírku Tvůrci času, která předběhla o deset let poetiku Matrixu.

V Mrtvé šelmě uvede zmizení renomovaného profesora do pohybu nejen policejní vyšetřování, ale také svede dohromady nesourodou dvojici, která se pouští do pátrání na vlastní pěst. Muzejní kurátorka Berenika Weissová a bývalý policista Robert Štolba se dostanou do míst, o kterých policie nemá ani zdání a kde oba dva musí spoléhat jen sami na sebe. Přepadení, vraždy a krádeže vždy nějak souvisejí s táborským muzeem a záhad přibývá. Kdo všechno z okruhu podezřelých patří k tajné sektě husitských bratří? Jakou roli v případu hraje lidská zášť a chamtivost?

V Mrtvé šelmě spojily své síly dvě významné osobnosti české literatury. Čtenáři se tak mohou těšit na opravdu velkou porci napětí, svérázný humor i promyšlený příběh s historickým pozadím. „Tábor můžete poznávat s turistickým průvodcem v ruce. Nebo se můžete začíst do naší knihy a projít s ní trochu jiné město, než jaké líčí oficiální weby. Město, ve kterém se snoubí život, smrt a slavná minulost husitské nedobytné pevnosti,“ říká Klára Smolíková a Jiří W. Procházka dodává ještě jednu zajímavost: „Mrtvá šelma je první temný detektivní román, který končí svatbou, nikoli však hrdinů, Štolby a Weissové, ale nás autorů. Po dopsání knihy jsem požádal Kláru Smolíkovou o ruku.

 

Název knhy:                   Mrtvá šelma
Autor:                               Klára Smolíková, Jiří Walker Procházka
Žánr:                                detektivka, česká próza
Nakladatelstvi:               PLUS
Datum vydání:                8. 4. 2015
Doporučeno od:            15 let
EAN:                                9788025903827
Edice:                              Souřadnice zločinu
E-shop:                            http://www.albatrosmedia.cz/mrtva-selma-souradnice-zlocinu-i.html

 

Mrtvá šelma

 

Plus


Nakladatelství PLUS
se zaměřuje na kvalitní literaturu různých žánrů. Významná díla světové literatury přináší v edicích Pestrá řada soudobé prózy, klasická díla z žánru strašidelné povídky nabízí v edici Pandaemonium. Vydává také českou prózu (Jaroslav Žák, Ondřej Neff) a věnuje se i komiksům (Snoopy, Marzi, Korektor). Mezi vydávané autory patří spisovatelská esa jako J. K. Rowlingová, Dave Eggers, Martin Amis, Henry James nebo H. P. Lovecraft.

 

Albatros média

Albatros Media a. s. je mediální společnost a největší knižní vydavatelství v ČR. V návaznosti na tradici sahající až k roku 1949 společnost vydává více než tisíc knižních titulů ročně. Skupina zastřešuje knižní nakladatelství Albatros, B4U Publishing, BizBooks, Computer Press, CooBoo, CPressPlus, Edika, Fragment, Management Press, Motto, XYZ, partnerský projekt Edice České televize a nakladatelství elektronických knih eReading.

 

Albatros media, a.s. 

 

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.