Judas Priest zaduní v pardubické ČEZ Aréně

Judas Piest -Epitaph8. května 2012 – ČEZ Aréna Pardubice

EXISTUJE JEN NĚKOLIK HEAVY METALOVÝCH KAPEL, KTERÝM SE PODAŘILO DOSÁHNOUT TOHO, ČEHO JUDAS PRIEST BĚHEM SVÉ TÉMĚŘ 40 – LETÉ KARIÉRY. I PŘES SVOU POPULARITU A VLIV, KTERÉ JSOU NA HISTORICKÉM MAXIMU (JAK O TOM SVĚDČÍ OCENĚNÍ GRAMMY Z ROKU 2010 V KATEGORII “BEST METAL PERFORMANCE”), JUDAS PRIEST ZNOVU BEROU ÚTOKEM TUTO PLANETU NA SVÉM POSLEDNÍM SVĚTOVÉM TURNÉ, KTERÉ BUDE POKRAČOVAT I V ROCE 2012 A NESE NÁZEV “EPITAPH“.

FANOUŠCI BUDOU MÍT POSLEDNÍ ŠANCI VIDĚT A SLYŠET KAPELU, KTERÁ DEFINOVALA PODOBU HEAVY METALU TAK, JAK JEJ ZNÁME DNES.

 

 

Judas Priest, foto: (c) Jaromír Zajíček - FotoZajda.cz

Judas Priest, pocházejí z anglického Birminghamu, kde se dali dohromady v roce 1970, ovšem až v roce 1974 přišel do kapely zpěvák Rob Halford a nahradil Alana Atkinse. Ozdobeni kůží a řetězy se do povědomí fanoušků dostali již svým debutovým počinem “Rocka Rolla”. Monumentálními skladby jako “Sad Wings of Destiny”, “Sin After Sin”, “Stained Class”, “Hell Bent For Leather”, “Unleashed In The East”, “British Steel”, “Screaming for Vengeance”, “Defenders of the Faith” a “Painkiller” se staly typickými představiteli heavymetalového žánru, a to jak hudebně, tak vizuálně. Hity “Victims of Changes”, “Sinner”, “Exciter”, “Hell Bent for Leather”, “Living After Midnight” nebo “Breaking the Law” hovoří za vše. Během druhé půlky 80. let byli fanoušci Judas Pries svědky odklonu od heavymetalu k melodickému hard rocku, tento zvuk kapely je patrný především na nahrávkách “Turbo” (1986) nebo “Ram It Down” (1988). Ještě před vydáním pravděpodobně nejtěžší nahrávky celé své kariéry “Painkiller” (1990) přichází do kapely bubeník Scott Travis. Členové kapely Judas Priest obnovili osobní i profesionální vztahy v roce 1999. Judas Priest a Ripper Owens, který v minulosti nahradil Halforda, se rozešli v dobrém po vzájemné dohodě. Kapela si velice váží práce, kterou pro ně Owens udělal, a pomohl tak vrátit hudbu Judas Priest k milionům fanoušků po Halfordově odchodu, který se v roce 1992 vydal na sólovou dráhu.

Judas Priest, foto: (c) Jaromír Zajíček - FotoZajda.cz

Před vydáním titulu ‘Angel of Retribution’ (2005), Judas Priest vystupují vedle Black Sabbath jako speciální hosté na Ozzfest 2004. Rok 2008 se nesl ve znamení vydání dvojalba “Nostradamus”. V roce 2009 Judas Priest oslavili 30-ti leté výročí vydání jejich klasiky “British Steel”, které podpořili na masivním koncertním turné.

V listopadu 2010 se kytarista K.K. Downing rozhodl odejít z kapely na  a na jeho místo byl povolán talentovaný jednatřicetiletý kytarista Richie Faulkner, který do Judas Priest výborně zapadl a podílí se plnou měrou na jejich energické show.

Od roku 2004, kdy se u nás Judas Priest po delší přestávce představili poprvé, k nám jezdí pravidelně – potěšili již fanoušky v Praze, Brně, Ostravě a Liberci, nyní mají zamířeno do pardubické ČEZ arény.

Judas Priest, foto: (c) Jaromír Zajíček - FotoZajda.cz

 

SE VŠEMI SVÝMI ZBRANĚMI A ZESILOVAČI VYTOČENÝMI DO JEDENÁCTI DÁ KAPELA VŠEM SVÝM FANOUŠKŮM JEDNU Z POSLEDNÍCH MOŽNOSTÍ STÁT SE SVĚDKY KONEČNÉHO KOVOVÉHO ZÁŽITKU, KTERÝM JUDAS PRIEST JSOU!

JUDAS PRIEST dorazí v sestavě, kterou tvoří kytaristé GLENN LIPTON a RICHIE FAULKNER, basista IAN HILL, bubeník SCOT TRAVIS a zpěvák ROB HALFORD.

foto: © Jaromír Zajíček – FotoZajda.cz

 

 

 


          

více na www.glanc.czwww.livenation.cz a www.judaspriest.com

Facebook akce

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.