Čtvrtek, 18.7.2024
HudbaKultura

K Sum 41 a NOFX přibudou Leftöver Crack a Donaha

Prague Sounds GoodDvoudenní punková akce Prague Sounds Good oznamuje poslední účinkující. Večer 23. srpna 2016 k Sum 41 a Millencolin přibudou tuzemští Donaha. NOFX si na druhý den, kterému budou vévodit, k Pennywise přivezou vlastního hosta – Leftöver Crack ze Spojených států.

Leftöver Crack založil v roce 1998 zpěvák Choking Victim Scott Sturgeon alias Stza jako svůj vedlejší projekt, pro který nahrával skladby, jež se nehodily do repertoáru jeho domovské kapely. Po dvou letech k sobě Stza přizval kytaristu Brada Logana (dříve F-Minus), svého parťáka a basáka z Choking Victim Alece Baillieho, kytaristu z Blindsided Mika Trujilla a někdejšího bubeníka Suicidal Tendencies a Beastie Boys – Ameryho “Awol” Smitha. Pětice okamžitě začala pracovat na prvních společných skladbách, které ještě v témže roce vydala na EP “Rock The 40 Oz”. Podpis s vydavatelskou společností Hellcat motivoval kapelu k rychlému natočení debutového alba, které ale paradoxně spolupráci s novým vydavatelem ukončilo. Když kvůli kontroverznímu názvu, obalu i tématu desky s názvem “Shoot The Kids At School” vydavatel odmítl nahrávku kvůli (v té době nedávné) střelbě na kolumbijské škole vydat, skupina ji přejmenovala na “Mediocre Generica” a v roce 2001 ji pod hlavičkou Hellcat sice vydala, ale byla to její první a poslední deska pod záštitou této společnosti.

 

SUM 41

 

V roce 2003 nabídl kapele vydání jejího druhého alba, na jehož vzniku se podílel i někdejší producent Nirvany Steve Albini, Jello Biafra z Dead Kennedys. Když ale deska s názvem “Fuck World Trade” odkazujícím na bombové útoky na World Trade Center a s Georgem W.Bushem na obalu vyšla, většina amerických prodejních řetězců ji odmítla vzít do distribuce. A situace se opakovala např. i ve Velké Británii, jelikož britská edice alba měla na přebalu Tonyho Blaira. Nejméně konfliktní nahrávkou z třípoložkové diskografie Leftöver Crack je tak zatím poslední deska z podzimu loňského roku, kterou vydal Fat Wrack Chords (nahrávací společnost frontmana NOFX). Od kritiky kapitalistické společnosti a především politiků sice kapela nikdy neupustila, ale alespoň nahrávce, na které hostují Days N’Daze, Mischief Brew, The Bouncing Souls, Blackbird Raum, Penny Rimbaud a Jesse Michaels dala vcelku nezávadné jméno “Constructs Of The State”.

 

NOFX

 

Leftöver Crack vystoupí v Praze až druhý den Prague Sounds Good – 24.sprna před Pennywise, po kterých převezmou pódium hlavní hvězdy večera NOFX.

 

Leftover Crack

 

Den předtím budou Foru Karlín vévodit Sum 41, před kterými se návštěvníci mohou těšit na Millencolin a nově také zástupce české scény – Donaha:

Splnil se nám tím sen. Na koncert Sum 41 jsme vždycky chtěli zajít, ale nikdy nás nenapadlo, že bychom mohli stát na stejném pódiu jako oni. Už když jsme začínali, tak jsme je poslouchali a dost nás ovlivnila (hlavně v začátcích) jejich tvorba. Už se nemůžeme dočkat koncertu – jak našeho, tak i jejich,” netají se radostí z hostování před Sum 41 česká teenage pop-punková skupina Donaha (dříve On The Way). Přestože v současném složení kapela působí necelé čtyři roky, její kariéru už lemuje úspěšné EP Beta samci vydané pod záštitou jednoho z našich největších vydavatelství Warner Music, singly Příběh z křídel a Nedostupná, které v loňském roce vyhrály hitparádu hudební stanice Óčko a na 200 koncertů nejen v České republice ale také na Slovensku nebo v Polsku.

donaha

 

Předprodej vstupenek na Prague Sounds Good zajišťuje společnost Ticketportal. K zakoupení jsou buď jednodenní lístky za 790 Kč nebo dvoudenní za 1390 Kč.

 

 

 

Prague Sounds Good

 

Více na www.Facebook.com/events

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.