Kanibal z Nine Elms

recenze knihy Kanibal z Nine Elms

Robert Bryndza přichází s novou knižní sérií – Kate Marshallová. Já osobně jsem z té první – s Erikou Fosterovou – přečetla pouze první díl. Přiznávám, že to nebylo vůbec špatné čtení, jen mi přišlo poněkud jednoduché. Abyste mi porozuměli – autorův styl mi zkrátka a dobře přišel strašně jednoduchý, větně nekomplikovaný a tím na mě kniha působila méně napínavě a tak trochu i předvídatelně a nudně. Proč jsem tedy vlastně sáhla po další Bryndzově knize? Nebudu lhát, hlavně díky názvu a pěkné lákavé obálce. A možná mě trošku otravovalo, poslouchat od své sestry nekonečnou chválu. Jak je Bryndza super autor, a že Erika je prostě jen jedna. Takže to byla možná i taková malá výzva. Ale to není vůbec důležité. 

Robert Bryndza svou první knihu nové série pojal poněkud netradičně a hned od začátku nás po hlavě vrhá do příběhu a seznamuje nás s pachatelem. Nebývá moc zvykem, že od začátku víte kdo je vrah. Mohlo by se zdát, že tím kniha ztratí na napínavosti. Opak je ovšem pravdou.

Kate Marshallová je policejní inspektorka, která je přivolána na místo činu další vraždy, kterou má  na svědomí sériový vrah přezdívaný Kanibal z Nine Elms. Účastní se ohledání místa činu společně s dalšími kolegy a svým nadřízeným. Ještě téhož večera se jí, ale povede přijít na to, kdo Kanibal z Nine Elms skutečně je. On sám ji toho deštivého večera zaklepe na dveře. Tu noc Kate z hlavy už nikdy nevymaže. Sice vraha dokázala zastavit, ale z „boje“ si odnáší ošklivou jizvu a vlastně nejen tu…

Kanibal z Nine Elms (Robert Bryndza) CosmopolisO patnáct let později a několik kilometrů dál se Kate věnuje úplně jiné práci. Přednáší na univerzitě. Ve střehu je ovšem dál. Mohlo by se zdát, že případ Kanibala už je dávno zapomenut, ale není tomu tak. Nejen, že Kate rozhodně zapomenout nemohla a ani nechtěla, ale je tu i někdo další, kdo pověstnému vrahovi chce vzdát svůj vlastní a osobní hold. 

Objevují se další vraždy mladých dívek a modus operandi zdá se být poněkud známý a povědomý. Mohlo by se zdát, že už to s Kate nemá vůbec nic společného, ale ona moc dobře ví, že se musí mít na pozoru a nejen ona. 

Ano, přiznávám, Robert Bryndza si mě získal. Získal si mě natolik, že jsem se rozhodla dočíst i sérii s Erikou. A další díly s Kate jsou samozřejmostí. Nechtějte po mě srovnávání hlavních hrdinek. To já zásadně nedělám. Je nutné se smířit s tím, že něco starého končí a něco nového začíná. Fanoušci by tedy měli být rádi za další novou sérii – i když to možná do Eriky bude mít daleko. Ale o tom to přeci je, ne? Přece byste nechtěli, aby další série byla na jedno brdo s tou první. Pevně věřím, že i tato série bude u čtenářů oblíbená a čtená. S radostí i konstatuji, že Bryndza se hodně literárně zlepšil, dozrál – jak se říká. Kanibala z Nine Elms s čistým svědomím doporučuji a to nejen milovníkům předchozí autorovy série, ale i všem ostatním, kteří si rádi přečtou dobré detektivní čtení s thrillerovými prvky.

 

Název knihy Kanibal z Nine Elms
AutorRobert Bryndza
ŽánrLiteratura světová, Thrillery
  
Nakladatelství Cosmopolis
Rok vydání2019
Počet stran464
ISBN978-80-271-2897-6
  
Nákup knihy www.cosmopolis.cz
Nákup e-knihy www.palmknihy.cz
Databáze knih www.databazeknih.cz

 

Cosmopolis

COSMOPOLIS vznikl v roce 2015 jako značka Nakladatelského domu GRADA specializovaná na široký výběr kvalitní světové i české krásné literatury různých žánrů. Knihy s logem COSMOPOLIS napovídají, že čtenář drží v ruce beletristický titul, který i nadále udržuje vysoké standardy kvality. Logo nové značky v sobě nese více významů: hřbety stojících knih, živoucí město i rytmus. Značka tady přináší svým čtenářům knihy z celého světa a drží prst na tepu doby. Pestrou skladbu žánrů a stylů ostatně ilustruje nejen logo, ale i motto redakce beletrie – KNIHY PLNÉ EMOCÍ.

www.cosmopolis.czPalmknihy

PalmKnihy jsou největším a nejstarším obchodem s elektronickými knihami v České republice. Téměř dvanáct tisíc titulů od více než šest seti nakladatelství doplňuje také široká nabídka audioknih. Přehledný a intuitivní eshop umožňuje okamžitý a jednoduchý nákup e-knih, které můžete začít číst ještě dnes. Dostupnost všech formátů e-knih zajišťuje podporu všem zařízením, od čteček až po počítače nebo mobily. Na Palmknihách navíc najdete i stovky titulů zcela zdarma. Široký záběr slevových akcí učiní každou e-knihu dostupnou, díky předprodejům pak první stránky novinek ochutnáte mnohem dřív, než se kniha objeví na pultech.

www.palmknihy.cz

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.

Michaela Rubášová Končelová

Milovnice dobrých knih, bloggerka a maminka, která stále čeká na svoje literární políbení múzou... (osobní blog)