Pátek, 3.2.2023

Chrudimka.cz

Portál CHRUDIMKA.CZ přináší denně svým čtenářům čerstvé zprávy z kultury, sportu a volného času. Svým obsahem je zaměřen převážně na mladou generaci.

Karetní hra – EVOLUCE: O původu druhů

EVOLUCEZměň se nebo zemřeš!

EVOLUCE – O původu druhů je skvělá společenská karetní hra o původu živočišných druhů na zemi. Zábavná, naučná a plná napětí, prostě k SEŽRÁNÍ!

Naše planeta je osídlena různými druhy živočichů, každý má jiné schopnosti a jiný vzhled. Rozdílné je i prostředí, ve kterém žijí, a způsob, jakým přežívají. Tyto vlastnosti jsou dány tím, jak se který druh vyvíjel, odborně se tomu říká evoluční teorie. Nyní je to jen na tobě. Máš možnost tuto prastarou teorii uchopit do svých rukou a stvořit zcela novou formu světa divokých zvířat!

Buď u zrodu obrovského vodního monstra nebo nejrychlejší šelmy na Zemi. V nové společenské hře Evoluce staneš proti jednomu až třem soupeřům a tvým cílem bude vyšlechtit takového predátora, který bude odolnější a silnější než zvířecí bojovníci tvých soupeřů, a proto bude jediný, který přežije ostré okolní podmínky. V této hře vyhraje jen jeden! Můžeš jím být ty, jde o to se umět přizpůsobit a pečlivě zvážit rozdělení potravy v době nedostatku. Pokud se ti to nepodaří – tvůj druh vyhyne!

Vše začíná v momentě, kdy do rukou dostáváš první kartu, která symbolizuje tvého prvního živočicha. Záleží na tobě, jaké rysy, schopnosti a dovednosti mu určíš.

Evoluce

Můžeš se rozhodnout, že to bude sice malý, ale mrštný obojživelník podobný ještěrce, který v ohrožení ztrácí ocas, což mu umožňuje uniknout a staví jej to do výhody oproti jiným živočichům. Jindy může být výhodnější vsadit na obrovskou masožravou příšeru, která na své kořisti útočí silnými a ostrými tesáky. Každý živočišný druh má své slabé, ale i silné stránky a je jen na tobě, na kolik odhadneš soupeřovy trumfy a zda vsadíš na takové zvířecí schopnosti, které v drsném evolučním boji zvítězí.

Evoluce

 

1. rozšíření základní hry EVOLUCE – Čas létat

Vydejte se do druhohor a prožijte další level dobrodružství. Nastal Čas létat!

Od září 2015 můžete svou základní sadu hry Evoluce-O původu druhů rozšířit o nové zajímavé schopnosti a speciální karty. Živočichové vylezly z vody, obsadily souš a stali se vládci světa. Nyní se chystají ovládnout i vzdušný prostor. Využívejte letecké schopnosti, lstivé útoky z nenápadné skrýše, nebo se lépe braňte díky novým obranným vlastnostem. A pokud to s tvým zvířecím společenstvím půjde z kopce možná ti nakonec pomůže Ďas!

 

1. rozšíření EVOLUCE - Čas létat

 

Pexi
Název hry:            Evoluce – O původu druhů
Originální název: Evolution: The Origin of Species
Rok vydání:          2010

EvolucePočet hráčů:  2 až 4
Věk:                12+
Doba hraní:   středně trvající hra

Typ hry: strategická, naučná, kombinační, rodinná hra

Pravidla hry: http://www.evoluce-hra.eu/pravidla/

E-shop
: http://pexik.inshop.cz/evoluce-o-puvodu-druhu-stolni-hra?=1016
            
1. rozšíření hry:     EVOLUCE – Čas létat

 

Evoluce

Společenská karetní hra EVOLUCE-O původu druhů se umístila na
1. místě v soutěži  Nejlepší novinka roku 2014 v kategorii Hry, karty, puzzle
Cena byla vyhlášená na veletrhu her a hraček FOR TOYS v Praze.

 

Více na stránce hry http://www.evoluce-hra.eu.

 

 

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.